با ما در تماس باشید
کونیگزگ آگرا RS1

اخبار خودرو

کونیگزگ آگرا RS1 در نمایشگاه خودرو نیویورک ۲۰۱۷

شرکت سوئدی کونیگزگ در نمایشگاه خودرو نیویورک ۲۰۱۷ شاهکار جدید خود را به نمایش گذاشت. این خودرو سوپر اسپرت که نامش کونیگزگ آگرا RS1 می باشد و در واقع این خودرو به صورت سفارشی برای یک ثروتمند آمریکایی ساخته شده است و پس از پایان نمایشگاه خودرو نیویورک به مالک اصلی آن واکذار می شود.

کوتاه درباره شرکت کونیگزگ

کونیگزگ (Koenigsegg) شرکت خودرو ساز سوئدی می باشد که فعالیت آن در زمینه ساخت خودروهای اسپرت می باشد و کارخانه اصلی آن در شهر انگلهولم واقع می باشد. تاسیس این شرکت در سال ۱۹۹۴ انجام شد و اولین خودرویی که توسط این شرکت ساخته شد در سال ۲۰۰۲ موفق به کسب مجوز برای تردد شد و که ccx نام داشت و از سال ۲۰۰۶ میلادی به صورت رسمی به بازار جهانی عرضه شد.

شهرت اصلی شرکت کونیگزگ در سال ۲۰۰۶ پس از تولید و عرضه CCX بدست آمد. کونیگزگ CCX خودرویی بود که به طور کامل دست ساز بود که تنها ۲۹ دستگاه از این خودرو ساخته شد. CCX می توانست در عرض ۳.۲ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد، و با این شتاب فوق العاده رقبای بسیاری را شکست داد.

کونیگزگ آگرا RS1

کونیگزگ آگرا RS1

ویژگی های کلی و نحوه ی ساخت کونیگزگ آگرا RS1 زیر نظر صاحب این خودرو و پسرش بوده است. مالک این خودرو به جز اینکه خودروی کاملا لوکس خودش را برای نمایش به نمایشگاه خودرو نیویورک ۲۰۱۷ آورده است، همچنین اسم RS1 را هم برای این خودرو برگزیده است. آگرا RS1 مجهز به موتور ۵ لیتری V8 می باشد که توانایی تولید قدرتی معادل ۱۳۶۰ اسب بخار و ۱۳۷۰ نیوتون-متر را دارد. قدرت تولید شده توسط این خودرو با استفاده از یک گیربکس ۷ دنده به چهار چرخ این خودرو منتقل می شود و شتاب صفر تا صد کیلومتر سرسام آور ۲.۸ ثانیه را داراست. (شتاب ۰ تا ۳۰۰ کیلومتر آگرا RS1 هم ۱۲.۳ ثانیه است).

کونیگزگ آگرا RS1

کونیگزگ آگرا RS1

آگرا RS1 هم مانند بقیه محصولات این شرکت سوئدی کاملا دست ساز است و آخرین خودروی سفارشی از ۲۵ خودروی ویژه می باشد.

 

۰
ارسال نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در اخبار خودرو

Advertisement

آخرین اخبار

عضویت در خبرنامه

برو بالا