کانال تلگرام اول خودرو
اول خودرو » بررسی محاسن و معایب لیفان X50
بررسی خودرو ویژه

بررسی محاسن و معایب لیفان X50

لیفان X50

لیفان X50 که محصول کرمان موتور است طبق ادعای سازنده یک کراس اوور کوچک شهری به حساب می آید. لیفان X50 (لیفان ایکس۵۰) دارای ظاهر خوب و به روزی است. که همین زیبایی در کنار ابعاد خوب و مناسب شهری، حجم صندوق عقب خوب و…(در ادامه این مقاله به صورت کامل بررسی خواهیم کرد) باعث گرایش افراد زیادی از جامعه به سمت لیفان X50 شده است. مدل های لیفان X50 شامل مدل دستی و اتوماتیک است. قیمت بازار لیفان X50 دنده ای ۵۴ میلیون تومان و قیمت بازار مدل اتوماتیکش ۶۵ میلیون تومان است(امکان دارد در این زمان که مقاله را مطالعه می کنید قیمت ها دچار تغییر شده باشد بدین جهت برای مطالعه آخرین تغییرات قیمت اینجا کلیک کنید) اما بی شک لیفان X50 دارای معایبی هم هست. امروز قصد داریم نتایج بررسی هایمان را که از دارندگان لیفان X50 بدست آورده ایم را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. تا شما با معایب لیفان X50 بیشتر از قبل آشنا شوید. در جدول زیر به مقایسه مختصر لیفان ایکس۵۰ با رقبایش در بازار ایران پرداخته ایم.

مشخصات لیفان X50
رنو ساندرو استپ وی دانگ فنگ اچ سی کراس
برلیانس H320
حداکثر توان خروجی (اسب بخار)  ۱۰۲  ۱۰۵  ۱۰۵  ۱۰۳
مصرف سوخت ترکیبی(لیتر)  ۶٫۵  ۸٫۳  ۷٫۰۴  ۶٫۷
حجم باک بنزین(لیتر)  ۴۲  ۵۰  ۵۱  ۵۵
حجم صندوق عقب(لیتر)  ۵۷۰ تا ۱۱۳۶  ۳۲۰  ۴۱۷ تا ۱۱۳۷  ۳۱۴
حداکثر سرعت(کیلومتر در ساعت) ۱۶۰-۱۷۰  ۱۷۰  ۱۸۳  ۱۷۰
شتاب صفر تا صد(ثانیه)  ۱۳٫۵  ۱۱٫۵  ۱۲٫۵  ۱۱٫۵

خوب همان طور که مشاهده می کنید لیفان X50 بدترین شتاب را در میان رقبای خود دارد، حجم باک این خودرو هم به شدت کم می باشد، در ضمن بیشترین سرعت این خودرو هم در برابر رقبایش چیزی برای گفتن ندارد. در زیر به بررسی تخصصی معایب لیفان X50 می پردازیم:

لیفان X50

لیفان ایکس 50

کلاس خودرو:

وقتی نیم نگاهی به فرم بدنه این خودرو می کنیم متوجه می شویم که از لحاظ شکل بدنه لیفان X50 دارای کلاس خودرویی کراس اوور کوچک شهری است ولی وقتی بیشتر به ابعاد این خودروی چینی زوم می کنیم آن را یک کراس اوور کوچک شهری به حساب نمی آوریم. اگر به جدول زیر دقت کنید متوجه این موضوع خواهید شد.

 

مشخصات لیفان X50 رنو ساندرو استپ وی برلیانس h320 دانگ فنگ اچ سی کراس
طول(میلی متر)
 ۴۱۰۰  ۴۰۲۴ ۴۲۱۰  ۴۳۵۱
عرض(میلی متر)
 ۱۷۲۲  ۱۷۵۳ ۱۷۵۸  ۱۷۶۰
ارتفاع(میلی متر)
۱۵۴۰  ۱۵۸۴ ۱۴۶۰  ۱۵۲۸
فاصله بین دو محور(میلی متر)
 ۲۵۵۰  ۲۵۸۸ ۲۵۸۰  ۲۶۱۰

لیفان ایکس 50

کیفیت مونتاژ:

اکثر محصولات چینی مونتاژی در ایران این ایراد را در خود دارند و دارای کیفیت ساخت بسیار پایینی هستند. از محصولات جک گرفته تا همین محصولات لیفان البته ناگفته نماند که در بعضی موارد بسته به نوع شانس و اقبال خریدار خودروی مذکور دارای مونتاژ خوبی هم هست. این کراس اوور کوچک شهری هم از این قاعده مستثنا نیست و دارای کیفیت ساخت کم و غیر قابل قبولی است. هرچند کرمان موتور در خدمات پس از فروش مناسبش سعی دارد تا این مشکل را رفع کند.

گیربکس:

در اکثر خودروهای چینی ما شاهد این ایراد هستیم. ایرادی که باعث عدم هماهنگی موتور و گیربکس لیفان ایکس۵۰ شده است و دارندگان این خودرو از تنبلی و کم شتاب بودن خودرو(که یکی از علت های اصلی آن گیربکس خودرو است)گله مند هستند. در ضمن ما در لیفان ایکس۵۰ شاهد یک گیربکس CVT متوسط هستیم که طبق گفته دارندگان آن تعویض دنده ها اصلا رضایت بخش نبوده و نیست.

استهلاک بالا:

وقتی به تعمیرگاه های سطح کشور سر زدیم شاهد آمار خرابی زیاد لیفان ایکس۵۰ بودیم به طوری که اکثر تعمیرکاران معتقد بودند که لیفان X50 خودروی با استهلاک بالاست، و همواره برای دارندگانش دردسر ساز است. که همین امر باعث گلایه خیلی از خریداران آن شده است. شما هم بد نیست قبل از خرید این خودرو نزد تعمیرکاران رفته و بعد از تحقیق کافی اقدام به خرید این خودرو کنید. البته هرگز فراموش نکنید که این کار را برای خودروهای رقیب لیفان X50 هم انجام دهید.

 

پیشرانه و شتاب ضعیف:

همیشه بین قدرت موتور و وزن و ابعاد آن رابطه تنگاتنگی جاری است چرا که اگر وزن و ابعاد یک خودرو با قدرت موتور آن هماهنگ نباشد بی شک شتاب آن خودرو هم دچار مشکل خواهد شد لذا در لیفان X50 ما شاهد این عدم هماهنگی هستیم که این عدم هماهنگی در کنار گیربکس بد خودرو باعث شتاب کم لیفان X50 شده است. (در جدولی که در ابتدا مقاله مشاهده کردید شتاب و سرعت ایکس۵۰ را نسبت به رقبایش در بازار ایران بررسی کردیم)

لیفان X50

درباره ی مشخصات پیشرانه هم باید بگم که لیفان X50 به پیشرانه چهار سیلندر خطی تجهیز شده است که این پیشرانه دارای ۱۴۹۸ سی سی حجم است. در ضمن این پیشرانه ۱۰۲ اسب بخار قدرت را برای لیفان X50 تولید می کند و گشتاورش هم ۱۳۳ نیوتن بر متر است. وظیفه انتقال قدرت موتور به چرخ های جلو لیفان X50 هم بر عهده ی یک گیربکس CVT است.

لیفان X50

وقتی برای مشاهده مشخصات فنی لیفان X50 به سایت رسمی کرمان موتور مراجعه می کنید اصلا خبری از شتاب صفر تا صد لیفان X50 نیست و حتی این عدد در سایت های دیگر هم نوشته نشده است. لذا برای رسیدن به شتاب صفر تا صد ایکس۵۰ سوار یکی از آن ها شدیم و متوجه شدیم که شتاب صفر تا صد این خودرو ۱۳٫۵ ثانیه است که رقم کم و ناامید کننده ای می باشد. در ضمن حداکثر سرعت این خودرو هم ۱۷۰ کیلومتر در ساعت است.

سیتم تعلیق:

سرنشینان لیفان X50 هرگز شاهد سواری خوب و راحتی در این خودرو نیستند و همواره شاهد:

 1. سواری کوبنده و خشکی هستند.
 2. سیستم تعلیق نسبتا ضعیفی بهره میبرد .
 3. هندلینگ این خودرو چینی سطح بسیار پایینی را داراست.
 4. جلو بندی لیفان X50 بسیار بد عمل می کند.

ایرادهای فوق از زبان خود خریداران نوشته شده است.

لیفان X50

جنس کابین:

خوب می رسیم به آخرین ایراد لیفان X50 که مربوط به کابین آن است. البته طراحی داخلی لیفان X50 بسیار دلنشین و قابل قبول است ولی متاسفانه جنس کابین این خودرو اصلا خوب و مناسب نیست و در سرتاسر کابین ایکس ۵۰ شاهد استفاده از پلاستیک خشک هستیم. این نکته را فراموش نکنید که تمامی خودروهای رقیب لیفان ایکس۵۰ هم دارای این متریال هستند و هرگز نمی توانید در این بازه قیمتی خودرویی را با متریال خوب(کابین)پیدا کنید.

لیفان X50

لیفان ایکس 50

خوب از معایب لیفان ایکس ۵۰ که گذز کنیم می رسیم به محاسن این خودرو چینی، در زیر به بررسی محاسن لیفان x50 پرداخته ایم:

طراحی به روز خودرو:

طراحی لیفان X50 به طور کلی خوب و رضایت بخش است و اکثرا مورد تایید افراد قرار می گیرد. این طراحی خوب و به روز باعث پیشی گرفتن این خودرو در برابر رقبایش شده است. البته لیفان X50 هم به مانند دیگر محصولات چینی در بازار ایران در بخش طراحی دارای کپی برداری هم هست و همین کپی برداری باعث شده تا لیفان X50 هرگز یک خودروی با اصالت به حساب نیاید. در ضمن کرمان موتور لیفان X50 را در رنگ های زیر ارائه می دهد:

 1. مشکی
 2. خاکستری
 3. نوک مدادی
 4. قهوه ای
 5. سرمه ای
 6. آلبالویی
 7. نقره ای
 8. سفید

لیفانX50

امکانات رفاهی لیفان X50:

امکانات رفاهی لیفان X50 به نسبت رقبایش در بازار ایران خوب و معقول است. این خودروی چینی دارای امکانات رفاهی زیر می باشد:

 1. سیستم های فرمان و هدایت: هیدرولیک برقی
 2. سیستم اینه و شیشه ها: آینه های جانبی برقی و گرم کن
 3. سیستم صوتی تصویری و مالتی مدیا: قابلیت پخش MP3 با ورودی USB – مجهز به ۸ بلندگو
 4. سیستم صندلی: صندلی راننده قابل تنظیم در ۶ جهت و سرنشین در ۴ جهت
 5. سیستم تهویه مطبوع: دستی
 6. سیستم روشنایی: تنظیم برقی ارتفاع نور، چراغ های جلو و DRL
 7. سایر امکانات: صندلی چرمی، سنسور دنده عقب و ایزوفیکس

لیفان X50

خدمات پس از فروش مناسب:

بی شک کرمان موتور عملکرد بسیار خوب و با ثباتی را در زمینه رفع عیب های مونتاژی و تامین کردن قطعات یدکی خودروهایش انجام داده است و تمامی محصولات کرمان موتور به خوبی توسط این کمپانی ساپورت می شوند. پس اگر قصد خرید لیفان X50 را دارید از این بابت خاطرتان جمع باشد.

ايمني خودرو:

لیفان X50 مجهز به سیستم ترمزABS EBD  است که این سیستم ترمز برای هر ۴ چرخ این خودرو بصورت ديسكي تعبیه شده است. در ضمن این خودرو به سیستم EPS  هم مجهز است.(سيسم كنترل پايداری) امکانات ایمنی لیفان X50 هم به شرح زیر است:

 • کیسه هوا: دارای ۲ کیسه هوا است.
 • سیستم های امنیتی: که به سیستم ایموبیلایزر مجهز است.
 • سیستم های ترمز و پایداری: همان طور که در بالا توضیح دادم چرخ های جلو دیسکی خنک شونده و چرخ های عقب کاسه ای است.

لیفان X50

لازم به ذکر است که لیفان x50 به سیستم ترمز کمکی BAS هم تجهیز شده است. درباره ی وزن لیفان ایکس۶۰ باید گفت که با گیربکس دستی ۱۱۵۰ کیلوگرم می باشد. این در حال است که وزن لیفانX50 با گیربکس CVT برابر با ۱۱۷۵ کیلوگرم می باشد.

25+

درباره نویسنده

شهاب قربانی

شهاب کارشناس عمران است، مسلط به زبان انگلیسی است، علاقه ی فراوان وی به ادبیات و خودرو، باعث گرایش وی به سمت این حرفه گردید، همچنین وی علاقه خاصی به مسافرت و آفرود سواری دارد.

79 دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • خدایی همتون با نمکین- یه ماشین و نهایت ۴-۵ سال میخاین استفاده کنید- از قدیم گفتن هر چه پول بدی اش میخوری- عده ای خودروی صفر دوست دارند حتی اگر بعد یکسال ده تومان ضرر بدن- و بیشتر خودروهای زیر ۶۰ میلیون و بالای ۴۰ میلیون افت قیمتی از ۷ تا ده میلیون در سال اول رو دارند-نکته بعدیشم کیفیته – به سه بخش کیفیت ساخت کیفیت عملکردی و کیفیت ماندگاری- و در خودروهای هم قیمت تفاوت چندانی وجود ندارد- و هر کدوم هم معایب و مزایای خودشو داره- بحث بعدی خدمات پس از فروش هست که برای خودروهای پر فروش داخلی بهتر از تمام خارجی هاست- و بازار دست دوم- این بحث بعلت خدمات پس از فروش تحت تاثیر قرار میگیره- اما نکته ظریف اینجاست- خودروی کارکرده تمیز خریدار احت تری داره- و نکته ظریف تر یک مثال میزنم- اگر مثلا ۱۰۰ دستگاه تندر ۹۰ برای فروش باشد لیفان ایکس ۵۰ کلا ۱۰ مورد برای فروش وجود دارد- خوب به همان میزان هم یقینا خریداران با سلایق مختلف هست- و این رو با مراجعه به سایت های فروش کامل حس می کنید-یعنی بین عرضه و تقاضا نسبت یکسانی هست برای هر خودرو-ممکنه چند درصدی اختلاف وجود داشته باشد-

  0
 • من x50 مدل ۹۵ دارم تنها ۱۹هزار کیلومتر باهااش رانندگی کردم ماشین بسیار بی کیفیت و بدرنخور هستش گذاشتم برا فروش از شرش راحت شم کسی نمیخره تو این یکسال گیربکس ایراد کرد عوضش کردم ، همینطور قفل مرکزی و کولرش خراب شد نمایندگی خوب ساپورت میکنه خدمات خوبه ولی شما وقتی ماشین نو میخرید نباید انتظار خرابی از داشته باشید صندلی های بسیار بدی داره باعث کمردرد میشه نه شتاب و نه سرعت خوبی داره از همه مهمتر مصرف سوخت بسیار بالای اون برخلاف چیزی که کارخونه گفته

  1+
 • سلام و روز بخیر
  بنده متاسفم از کسانی که پشت خودرو سوار نشدند و نظر میدن مثلا میگن ۱۰روزه فروختیم.
  بنده ۵۴هزار کیلومتر با گیربکس اتومات(cvt)رانندگی نمودم و بسیار عالی شتاب ثانویه می گیرد و اکثر وقتا خودروهای هم رده خودمو در آینه وسط به حالت محو درمیامدن و ۰تا۱۰۰زدن خودرو قلق دارد که بنده ۱۲ثانیه زدم و فیلمش در آپارات موجوده و چون از جاده فیلم نگرفتم یک عده گفتن سرازیری بوده و بازم ۰تا۱۰۰زدم اما اینبار در سربالایی و فیلم از جاده و ۱۲.۶ثانیه.
  خدمات پس از فروشش خوبه اما تعداد نمایندگی هایش کم است و بعضی وقتا برای یک قطعه باید یک هفته صبر کنید.
  طراحی داخلی خودرو به هیچ وجه توذوق نمیزنه و هر کی سوار شده محو آمپر دیجیتالیش شده.
  در کل خودرو در ایران ۲تا۳برابر قیمت واقعی فروخته می شود و خودروی زیر ۱۰۰میلیون خوب وجود خارجی ندارد.
  الان که پیام میدم تیگو ۵ ۱۰۱ و جک اس ۵
  ۹۹.۹شده
  فضای سرنشین ایکس ۵۰ برای ۴نفر مناسبه و قد بیشتر از ۱۸۵سانت مجبوره صندلی خود را عقب بکشد.
  فضای صندوق تمام هاچ بک ها کمتر از سدان ها هستش.
  با تعویض لاستیک چینی به ژاپنی و ۱۰سانت پهن تر سر پیچ ها در تعادل کافی هستید.
  نکته آخر:یک عده آدم علاف در سایت ها خواب و خوراک ندارند و وقتی نویسنده ۵یا۶یا۷دلیل نخریدن خودرویی را بیان می کند بدون سوار شدن نظر میدن.
  مثلا در سایتی دیگر نوشته بود مصرف سوخت خودرو صدی ۲۵بوده و یکنفر در ادامه نوشت آره من مدل ۹۳داشتم و از دستش خلاص شدم.
  اولا برای اولین بار باید مصرف سوخت را ریست کنید و بعد از پیمایش ۱۰۰کیلومتر اورج را چک کنید و اگر بیش از ۸در جاده و بیش از ۱۰درداخل شهر بود اعتراض کنید و ثانیا بنده سری اول این خودرو را خریدم و شهریور سال ۹۴مونتاژشد پس سال ۹۳طرف در خواب و خیالش سوار شده.
  ببخشید خیلی طولانی شد

  3+
 • دوستان متناقض حرف میزنید- هم مخالفان چینی ها هم موافقان- اگر بحث بر سر انتخاب بین ساندرو و ایکس ۵۰ باشه -چند تا نکته مهمه- یقینا کسانی که تو این رنج خودرو میخرند معمولا وضعیف اقتصادیه بالایی ندارند مگر به عنوان خودروی دوم وداخل شهر ی استفاده کنند- هر دو خودرو نقاط ضعف طراحی دارند- اما به جز تفاوت ظاهری از نظر ایرو دینامیک ایکس ۵۰ وضعیت بهتری داره- یقینا در سرعت بالا و سر پیچها هندلینگش بهتره-البته ارتفاع از سطح زمین لیفان بیشتره و نقطه ضعفه- داخل کابین ساندرو همان تندر ۹۰ و تندر راحتیه کمتری نسبت به لیفان داره البته کمی جا دارتره-از نظر توان موتور و عملکرد گیربکس یقینا ساندرو بهتره- از نظر کیفیت و دوام قطعات تفاوتی ندارند- به خصوص اگر ساندرو مثل تندر بومی سازی بشه یقینا افت شدید کیفیت پیدا میکنه- اما دسترسی به تعمیرگاه و لوازم و قطعات بازهم تندر رو در شرایط بهتری قرار میده- اما یقینا تکنولوژی لیفان فراتر از ساندروست- هم از نظر موتور هم گیربکس-هم سیستمهای برقی و خنککاری که سبب استهلاک کمتر خواهد شد- اگر ساندرو اتومات رو در نظر بگیریم و همان گیر بکس ۲۰۶ اتومات روش باشه که افتضاحه اما اگر گیر بکس المانی روش باشه هر چند ۴ سرعته هست اما خوبه-بازار دست دوم ساندرو قابل قیاس با لیفان نیست که دلیلش خدمات و تعمیرگاه در سرارسر کشوره- چرا که ۲۰۶ با استهلاک بالا هنوز از پر طرفدارای خودروهای داخلیست یا پارس- در کل اگه زود از خودرو خسته میشید و تنوع طلبید زود به زود خودرو عوض می کنید سراغ لیفان نروید موقع فروش با ضرر مواجه میشوید ساندرو بهتره- اما اگه می خواهید ۴-۵ سال ازین خودرو استفاده کنید و البته اگر شتاب اولیه براتون مهم نیست من بخاطر تکنولوژی بروزتر و امکانات بالاتر و کیفیت نسبتا خوب نسبت به قیمت و ظاهر بیرونی و داخلی بهتر لیفان رو ترجیه میدم-چون ساندرو یقینا بعد ۲ سال شمارو خسته می کند-

  3+
 • جالبه نظرها را که خوندم تعجب کردم که چرا با ادبیاتی زشت و سخیف با یکدیگر بحث می کنیم. مگر خودرو چینی یا ایرانی ارزش این را دارد که به یکدیگر توهین می کنید. خودرو کلا سلیقه ای است و هر کسی نظر خاص خودش را داره. من سالهاست که ماشین چینی دارم و در حال حاضر هم x50 اتومات دارم. همیشه هم از ماشین های چینی راضی بودم خدمات پس از فروش خوبی داره و سواری راحت. هیچوقت به افت قیمتش فکر نکردم چون تا زمانی که ازش استفاده می کنم از ظاهر زیبا و رانندگی خوبش لذت می برم. حالا دوستان می گویند حتما من الاغ سوار بوده ام که اینجور تعریف می کنم شاید راست می گویند اما با زندگی کارمندی و طبقه متوسط توان خریدمان همین است.
  درود بر همه شماها. موفق و پیروز و سربلند باشید.

  22+
 • عرض ادب..
  چند صباحی است دیگه خبری از فروش شرایطی x50 نیست..حتی وقتی به خود شرکت هم تماس میگیریم و درباره اینده فروش شرایط این خودرو سوال میکنیم..با شک و تردید جواب میدن..و حتی نمایندگی های مربوطه هم سردر گم شدن از طولانی شدن واگذاری شرایط این خودرو !! شاید همین امر باعث شایعاتی درباره (عدم تولید) این خودرو در اینده و در شبکه های مجازی شده که شاید این شرکت قصد داره الباقی خودروهای مانده خودرو را نقد فروش کند! و از طرفی عدم شرایطی این خودرو فرصتی برای خودروهای رقیب مثل ام وی ام x22 و یا برندهای دیگه شده که به راحتی و حتی در رنگبندیهای گوناگون خودرو و ارائه میدن. ( برعکس کرمان خودرو )..بهر حال با درست بودن یا نبودن این شایعه کاری نداریم اما به نظرم همین بی اطلاعی و حتی عدم پاسخ مناسب به دوستداران و خریداران این خودرو به نوعی بی احترامی به حقوق مصرف کننده شده که به نظرم از شرکت بزرگی مثل کرمان خودرو و اون همه تبلیغات برای این ماشین بعید بود..تشکر

  6+
 • من گیر كردم بین ایكس ۵۰ و ۲۰۷ جدید از نظر قیمت ۲۰۷ ده تومن حدودا ارزون تره ولی میگن مشکلات برق و كامپیوتر داره واقعا گیج شدم هر كی یه چیزی میگه.ماشین قبلیم ۲۰۶ تیپ ۵ با كامپیوتر ۷٫۴٫۴ بود فكر میكنم نه ایكس ۵۰ و نه ۲۰۷ جدید هیچ كدوم منو ارضا نخواهد كرد امان از بی پولی

  6+
 • یک کانال تلگرامی هست که همه x50 سواران اونجا جمع هستن. هم ایده های خوبی برای سواری بهتر لیفان x50 بهتون میدن هم اینکه بهترین مکان برای بررسی این ماشین هست میتونید با جستجوی @irx50 وارد این کانال بشید و از ادمین این کانال ادرس گروهش هم بگیرید.

  11+
 • سلام.قصد خرید ماشین شاسی دارم دست دوم چون مبلغم در حد ۴۵ تا ۵۰ تومنه،لیفان ظاهری قشنگ داره خوشم اومده.ولی مثل اینک خیلی معایبش بیشتر از حسنش هست.حالا نمیدونم چکار کنم چی بخرم ک ظاهری زیبا داشته باشه از طرفی هم شتاب و ایمنیش خوب باشه و تو همین رنج قیمت باشه،دست دومم باشه مهم نیست،لطفا راهنماییم کنین،مرسی

  6+
 • باسلام من یک سال میشه x50 دارم اصلا راضی نیستم نه شتاب داره نه تو جاده میشه سبقت گرفت نه ….. مهمتر بعد از مدتی گیربکسش تو حرکت ا ول تکه میخوره در کل فایده نداره….

  3+
 • من درحال تحقیق درباره خرید ایکس ۵۰ هستم.اما بنظرم یکمودرباره ایکس ۵۰ بی انصافی شده.برا مثال ۲۰۶ تیپ دو که اغلب مردم ایران دارن و همه جا هم باهاش صفر کردن با حجم ۱۳۵۰ سی سی و ۷۵ اسب بخار و ۱۱۸ نیوتن و با وزن ۱۰۵۰ کیلو همه ازش راضی هستن و شاید از نگاه همین سایت هم ماشین خوبی باشه اما ایکس ۵۰ با موتور ۱۵۰۰ سی سی و با ۱۰۲ اسب بخار و ۱۳۳ نیوتن و با وزن ۱۱۵۰ که ۱۰۰ کیلو از ۲۰۶ بیشتره دارای موتوری ضعیفه فکر میکنم این سایت یکم غیره منصفانه نگاه کرده به ایکس ۵۰

  7+
  • فقط ی نکته در خصوص ۲۰۶ میگم که تا ته قضیرو بری.دویس شش ی خودرو هاچ بک داداش.اما انقد مهندسیش دقیقه ک اگر ی شخص قدش ۱۹۰ باشه تو این ماشین خسته نمیشه.من نمیگم برو از کسایی ک دارن بپرس بعد ایشالا ایکس ۵۰ ک خریدی همون شخص و ببر مسافرت ببین چ قد خسته میشه.تازه یادت باشه دویس شش هاچ بکه ولی ایکس ۵۰ کراس اوور شهری.بعدم دویس شش نمیدونم تیپ دوش میفروشن صفر یا نه اما اگر بفروشن فک کنم از این ارزون تر باشه.در ضمن دویس شش واسه دهه قبله الان فیس لیفتش اونده نمیشه ازش انتظار داشت اما لیفان ایکس ۵۰ واسه الاناس پس موظفه ب روز تر باشه.آقا خلاصه خودرو ک فقط موتور نیست.خودرو صدتا نکتس ک خدایی دویس شش خیلی خوب توش رعایت شده همه چی.من خودم نثل شما دارم تحقیق میکنم ی خودرو بخرم.الان رانا دارم قبلا دویس شش داشتم.
   موتور حجم و قدرتش ی عدده.کیفیتش مهمه بعدم وزن مهمه.تناسب نباشه بین وزن و قدرتش چ فایده ؟؟؟؟

   1+
   • عزیزم یا ماشین غیر ۲۰۶ سوار نشدی یا مفهوم راحتی رو نمی دونی- تعصب خوب نیست- من ۲۰۶ دارم قدم ۱۷۵ وزنم ۸۰ تو هر مسافرت بیشتر از دو ساعت مدام نمیتونم برونم گردن درد منو میکشه-هر خودرویی مشکلات خودشو داره- سیستم خنک کاری ضعیف سیتم جلوبندی ضعیف-روغن ریزی و نشتی هیدرولیک از سنسور-دید ضعیف-هندلینگ ضعیف نسبت به خودروهای هم قیمت-البته پر شتابه-ولی وقتی کولر بگیری میشه ژیان-قیمت گران لوازم- و البته نبود لوازم اصلی-ایرادات برقی که پیدا کردن ایراد داغونت میکنه-لیفان نداریم اما ۲۰۶ که بیشتریا سوار شدند به قول المانیها فرانسویها بهتره شعر بگن تا اینکه مهندسی بکنند

    2+
 • نظرم درمورد لیفان X50 کاملا مثبتِ
  فوق العاده است…چون یک سال و نیمِ دارمش
  از تمامیِ ماشین های ایران خودرو و سایپا
  خیلی سر ترِ👍

  14+
 • با درود به همه بزرگان
  وقتی کامنتهای دوستان میخوندم در این سایت متوجه حس مشابه ای شدم که در سایتهای دیگه ای هم به وضوح قابل رویته..خیلی از ماها صرفا میایم برای چیزی نوشتن مهم نیست چقدر حرفهامون سندیت داره یا تخصصی است ! مهم اینکه ماهم کامنتی بزاریم حتی اگر شده از شنیده ها و نقل از دوستان دیگه!!..به قول یکی از دوستان در یک سایت دیگه..اونهایی که دارند این ماشین و راضی هستند و اونهایی که ندارند ناراضی!!
  و از همه مهتر انتقاد هم بلد نیستم متاسفانه..حالا این نویسنده گرامی بنا به رویت و تخصص خودشون مطالبی و نوشتن که حالا با درست بودن یا نبودنش کاری نداریم اما واقعا روی صحبتم با این دوستان منتقده که دارند این ماشین و با یک ماشین ۱۵۰ میلیونی مقاسیه میکنند از نظر سرعت امکانات رفاهی و شتاب و غیره!!..
  عزیر دل اول از همه باید دید چقدر داریم برای این ماشین هزینه میکنیم.و دوم تو این رنج چه ماشینی میتونیم بخریم که این معایب و نداشته باشه !..من نه قصد طرفداری از X50 دارم و نه قصد تخریب..ولی خواهشا اگر من و امثال من برای اگاهی و انالیز خرید ماشین میایم تو سایت بهتره با هم رنج خودش قیاس کنیم تا نیجه بگیریم نه اینکه تجربیات شخصی خودمون و با سانتافه و لکسوس بیایم با این ماشین تراز کنیم..!..اینطوری حقیقتا نه حقیقت مشخص میشه نه معایب و نه محاسن.ببخشید طولانی شد..پایدار باشید

  23+
 • سلام من بین ال نود پلاس و لیفانx50 موندم یک سریا میگن خوبه یه سریا بد من الان خودم پرشیا دارم نسبت به پرشیا چطور؟ کدوم بهتره لطفا بی طرفانه نظر بدید و از تجربیاتتون بهم بگید

  0
  • ببین داداش گلم به نظر من تندر ۹۰ بهتره.چرا که خودرو چینی بازار دست دوم نداره.حداقل از بابت تندر نود خیالت راحته ک سریع میفروشیش.
   بعد نگا کن ک تعمیر و خرید لوازم تندر نود هم بهتره.درسته ک الان لوازم لیفان ایکس ۵۰ هست ولی خوب چند وقت دیگه جمع میشه و نیست.نگا کن دیگه خود کرمان موتورم داره هیوندا میاره.

   1+
  • نظر دوست عزیزمون قابل احترامه اما اگه کسی مصرف کننده باشه ایرادی نداره بنظرم یکم دیرتر بفروشه .وگرنه کسی نباید bmw بخره چون هرکسی نمیتونه اون و بخره.بعد ال نود شاید موتوری قوی تر باشه اما بشخصه برا من ظاهر ماشین هم مهمه.ال نود با طراحی ۱۵ سال پیشش حرفی برا گفتن نداره

   8+
 • دوستان عزیز نخرید پشیمون میشید.من سمند ef7 داشتم فروختم x50 خریدم شتاب گیریش مخصوصا تو سربالایی نسبت به سمند خیلی کمتره صندوق عقب که اصلا جا نداره.مصرف سوخت سمندef7 تو جاده ۷ بود x50 تو جاده ۹ قدرت موتور هم افتضاح فقط به درد پیر مردها میخوره.من که پشیمونم همون سمند بهتر بود الان هم که میخوام بفروشمش مشتری نداره کسی هم میاد کلی زیر قیمت میخواد

  4+
 • دوستان خودرو شیکیه و برای دم دستی مناسبه. من مدتیه دارم و ماشین دم دستیمه. ماشین اصلیم هیوندای سانتافه هستش. شکی نیست که ایرادهایی ک نویسنده گفتن و داره و به طور مثال هرگز کسی که سوار خودروی کمی بهتر از این خودرو هم شده از هندلینگ خودرو رضایت نداره ولی خوب چون من در مسیرهای داخل شهر ازش استفاده کردم اصلا اذیتم نکرده. فقط من خواستم از دوستان بپرسم که چ لاستیکی برای این خودرو بهتره؟

  3+
 • آقا خود کرمان موتور این طرفدارارو میبینه به عقلشون شک میکنه. آخه رو چ حساب میگید هندلینگ این ماشین خوبه؟اصلا معنای هندلینگ میدونید چیه؟

  2+
 • وای خدا از خنده ترکیدم نظرات اینجا خیلی عالیه.
  این ک نوشته شتابش ۱۰ وای😂😂😂
  من حالا فهمیدم ک چرا ایران خودرو سایپا چرا انقد شادن.
  ب خاطره ی عده تعطیله.

  1+
  • واقعا برات متاسفم ک انقد دروغگویی.حتما الاغ سواری ک نمیفهمی شتاب صفر و صد ۱۰ ثانیه با این موتور و این وزن خودرو ممکن نیست.
   چطور میتونی انقد راحت با دروغت ی عده رو گول بزنی؟
   الان خودرو سراتو اتوماتیک با قیمت ۹۰ میل که ۱۵۵ اسب بخار قدرت داره شتابش ۱۱ ثانیس بعد این خودرو با ۱۰۲ اسب بخار شتابش ۱۰ ثانیس؟

   2+
 • فک کنم طراح لیفان ایکس۵۰ فک کرده این خودرو خانم و زیبا و حساس طراحیش کرده.چرا که اصلا قوی و پر شتاب نیست.
  کاش با قرار دادن ی موتور بهتر شاهد محصول بهتری بودیم.
  دوستان ی نکته تاریک در لیفان ایکس ۵۰ اینه ک مهندسین و مسئولین این کمپانی فک کردن همه ملت تیران خرن ولی خوب اینطور نیست و همه خر نیستن و ی تعداد کمی خرن.
  موتوری ک در لیفان ایکس ۵۰ استفاده شده به صورت کیلویی در تعدادی از محصولات لیفان استفاده شده.اگر بر فرض محصولات لیفان ده تا باشه این موتور تو چهارتاش هست.
  شاید بگیر خوب دو ثانیه شتابش با رقباش فرق داره ک باید گفت که دو ثانیه ی دنیاس تو شتاب.
  در ضمن شاید بگید خوب شتابش با برلیانس یکیه ک خوب در ج بگم ک خوب اونم ی گهه چینیه دیگه.
  من عصبیم چون خریدم و متاسفانه خیلی اذیت شدم.
  البته باید اعتراف بکنم ک خیلی نسبت ب قیمتش زیباس

  1+
  • دوست عزیز بهتر نیست کمی منطقی باشی.تو این رنج قیمتی چرا باید شرکتی که ماشینی که خودتم گفتی زیباست یه موتور قوی هم بزاره مثلا ۱۸۰۰ سی سی.اصلا با این وزن نیاز به موتور قوی تر هست.۲۰۶ تیپ دو که اغلب مردم ایران اونو دارن و همه جا رفتن باهاش ۱۳۵۰ سی سی حجم داره و ۷۵ اسب بخار و ۱۰۰ کیلو ار ایکس ۵۰ وزنش کمتره همه هم ازش راضی هستن .بعد چرا این ماشین با ۱۱۵۰ کیلو و ۱۰۰ کیلو بیشتر از ۲۰۶ با موتور ۱۵۰۰ سی سی ضعیفه.بعضیا میگن هندلینگ ماشین خوب نیست.چطور ماشینی با فرمان برقیesp میتونه خوب نباشه.بله شاید با یه ماشین ۱۰۰ تومانی مقایسه کنی ضعیف باشه اما تو این رنج قیمت کدوم ماشین خیلی سر تره؟

   3+
 • من دارم.ایراداشم اینه
  کم شتابه
  حجم باکش کمه به طوری ک باعث میشه تو مسافرت بیشتر برید پمپ بنزین.
  کلا موتور شاخی نداره و اگر ماشین باز باشید متوجه این مطلب میشید.
  در کل من فعلا راضیم ولی خوب تا دوسال از خریدم نگذشته ردش میکنم.

  1+
 • سلام
  سوالم از اون آقایونی هستش ک از این متن انتقاد دارن ک تقاضا دارم پاسخ بدن چرا ک من قصد خرید ایکس ۵۰ دارم و سوالم اینه ک اینجا فقط چندتا عیب گفته شده.اگر شما میگید غلطه خوب با علت بگید چرا و اگر هم واقعا خیر مردم و میخواید بگید چ ایرادی داره.شما فقط میگید برای نویسنده متاسفید ک چرا سه تا عیب از این خودرو گرفته خوب یعنی شما معتقدید این خودرو که فقط ۵۰ میل ایراد نداره؟یا ایراداشو زحمت نمیکشید بگید تا هموطن خودتونو کمک نکنید؟
  بخدا ما هم با هزار زحمت پول جمع کردیم ولی نمیفهمیم چ کنیم.اگر واقعا حرف شماها باشه ک اونی ک عیب خودرو میگه ک الکی میگه و اصلا پیکانم تا الان سوار نشده این مقالاتم ک غلطه و نویسندگانش تا الان سوار خودرویی نشدن.شمام ک میگید این ماشین بی ایراده.
  واقعا ممکنه ی محصول با ۵۰ میل ایراد نداشته باشه؟؟؟؟
  حتی من تو ی مقاله ک درباره ساندرو بود از ی مسئول رنو خواندم ک گفته بود چون قصد داشتیم قیمت ساندرو پایین باشه دو گزینه داشتیم یا ظاهر و امکانات خوب بذاریم و موتور و ایمنیشو بد کنیم
  یا برعکس
  پس از این میشه نتیجه گرفت ک هر کمپانی برای خودروهای کم قیمتش از ی جاش میزنه ک قیمت کم بشه.در حالی ک رنو محصولات گران هم داره ک هم امکانات دارن هم ظاهر و هم موتور و ایمنی بالا.
  پس شاید طبق گفته شما شرکت لیفان چین دیوانس ک هیچ سودی نکرده و داره ی خودرو زیبا ایمن پر امکانات پر شتاب و کم مصرف میده.
  آقایون خواهش میکنم این سوال و پاسخ بدید تا بفهمیم ما ک نظر شمارو میخوانیم.
  چون ی عده از افرادی این مقالرو میخوانن ک قصد خرید دارن و اگر شما یا حتی نویسنده دروغ بنویسه خیانت کرده.

  3+
 • دوستان اگر میخوان بفهمن کیفیت رنگ منظور چیه بهشون پیشنهاد میکنم ی لیفان x50 و ی تندر ۹۰ بردارن از بغل بمالن با سرعت ۱۰ به سپر پراید بعد میفهمن چ کیفیتی بدی داره رنگ x50
  من تندر ۹۰ دارم دوستم x50 خیلی تعریفشو میکرد.ی بار اومدم با تندر ۹۰ از پارک در بیام بغل ماشینم مالید ب سپر کوراندو ک جنس سپرشم سخته.سپر کوراندو با چراغش شکست ولی تندر ۹۰ من هیچیش نشد فقط رنگ قرمز سپر کوراندو موند روش ک با پولیش رفت ولی کوراندو ی میل خسارت برداشت(البته چون لوازمش گرونه)
  حالا همین اتفاق در وسعت کمتر برا رفیقم ک x50 داره افتاد. تو همت تو ترافیک اومد بره لاین بغل مالیده ب سپر عقب پراید و رنگ ماشینش رفته.
  این ایراد کیفت رنگ پایین تو محصولات کرمان و جدی بگیرید.
  در نگاه اول مسخرس ولی در نهایت مهم.
  فقط خواستم ب اون دسته ک قصد خرید دارن تجربمو بگم.حالا چیزیه ک من دیدم و نظریه ک دارم.
  ممنون

  8+
  • چه دروغی جالبی هر دو با یه ماشین در یک مکان تصادف کردن هه یا خیلی خرین یا مارو خر فرض کردین من خودم دارمش انصافا ورق به کار رفته خیلی ضخیم هس مثل پیکان میمونه در مورد حرف نزنین ولی قبول دارم مصرفش یکم ببشتره و شتاب اولیش هم خیلی پایینه ولی توجاده که بیپفته مخصوصا سربالایی سمند و پرشیا….میخورن باهاش میان اینم بگم که من خودم شتاب صفر تا صد رو ۱۴ ثانیه زدم که اونم به علت پایین بودن شتاب اولیه هس ولی در سرعت های بالای ۹۰ من فیلم دارم با پرشیا سمند و تیبا اینم شمارمه هرکی خاست بهش میفرستم نمیگم متشین عالیی هس ولی سگش میرزه به هم قیمت های خودش مگه این که بخای با اون پول ی چیز دست دو بخری ماشینمم مدل ۹۵ و ۱۱۰۰۰ کار کرده ۰۹۰۳۰۷۹۲۲۰۷

   4+
 • دوستان بخدا من هم لیفان و سوار شدم هم داشتم باید بگم خشکله ولی موتورش خوب نیست.
  ی عده افراد انقد بیشور و بی شخصیتن ک تا ی نفر نظری میده میگن تو ک سوار نشدی نظر نده
  چطور به خودشون اجازه میدن این حرف و بزنن؟

  0
 • بازهم طرفداران گستاخ و بی ادب محصولات چینی ریختن و حمله کردن ب کسی ک گفته بالا چشت ابرو هستش.
  برید زیر مقالات محصولات چینی نظرات و بخوانید متوجه حرف من خواهید شد
  چرا آخه اینجورین اینا

  0
 • من نظرات و که خواندم شاهد بی انصافی های زیادی بودم.خدایی اینحور مقالات برای کسایی مثل من کع قصد خرید دارن خیلی خوبه.من فک کنم نویسنده حرف قشنگی و زده ک برای رسیدن ب حقیقت بریم ی سری ب تعمیرگاها بزنیم. چون من ی بار داشتم لاستیکای ماشین قبلیم و بالانس میکردم ی آقایی اومد ک خودروی چینیشو درست کنه.تعمیرکار گفت برو ی قطعه بخر بیا یارو ک رفت تعمیرکار گفت این تفلیام فک کردن زرنگن پنجاه میل دادن پول الکی.بعد گفتم چرا برگشت گفت آقا این تفلیا اگر پولدار بودن میرفتن بنز میخریدن ولی چون وضعشون متوسطه رفتن اینو خریدن ولی امان از دل غافل که بعد خرید فهمیدن خرج تعمیراتش در حد بنزه.ولی خود ماشین ….
  خلاصه این حرفی بود ک من شنیدم و برای همین میترسم ماشین چینی بخرم چون دوستام میگن این ماشینا بعد ی مدت ذات خودشونو نشون میدن و اذیتت میکنن.

  3+
 • ماشین واقعا خوبیه.
  شما نویسنده عزیز کمی تحقیق کن بعد بنویس
  گیربکسcvtاصلا دنده نداره که تو تعویضش مشکل داشته باشه
  هماهنگی موتور و گیربکس هم عالیه
  رو دور موتور دو ونیم ۱۱۰ تا میره
  جنس مواد داخل ماشینم از تمام ماشینهای داخلی و سایر ماشینهایی ک باهاش مقایسه کردی بهتره
  سیستم تعلیقش واقعا نرمه
  هندلینگ خیلی خوب.خودشو کامل نگه میداره سر پیچ با سرعت بالا
  فرمان برقی و نرمی داره
  من موندم این ایرادات رو از کجا پیدا کردی
  من که واسه خرید کلی وسواس داشتم
  هر جا تحقیق کردم همه خوبشو گفتن و الانم
  کاملا راضیم

  16+
  • من لیفان ایکس ۵۰ داشتم و اصلا از موتورش رضایت نداشتم و بعد چند ماه فروختمش.چرا تعریف الکی میکنی آقا؟؟؟؟
   الان من یه آزرا دست دوم خریدم و خدایی با اینکه دست دوم بود اصلا اذیتم نکرده.مهمترین مشکل لیفان ایکس ۵۰ اینه که هزینه ی تعمیراتش بالاست یعنی ی فرد پنجاه میل بر فرض پول ماشین میده باید پول تعمیر ی ماشین خوب و برای این ماشین پنجاه تومنی بده ک خریداران اکثرا بعد خرید متوجه این موضوع میشن

   2+
  • آقا cvt دنده داره مگه میشه نداشته باشه.
   در ضمن در کل cvt در کل جز محاسنشه که نرم عوض میشه ولی نه هر cvt
   همون طور که میدونید کلا cvt واسه ژاپنه ولی اینایی ک چینیا میزنن خیلی آشغاله و نمیشه ازش انتظار زیادی داشت.
   من ی دوست چینی دارم میگه ما خودمون قبول داریم ماشینامون خوب نیست چون ب هر حال حال تازه چند ساله داریم جدی وارد رقابت جهانی میشیم ولی برام جالبه ک ی عده ایرانی این مدلین که مارو از خودمونم بیشتر قبول دارم منم بهش ج دادم همه ایرانیا اینجوری نیستن اونایی ک تاحالا ماشین خوب سوار نشدن طبیعتا نمیفهمن ایراد ی ماشین چیه
   حکایت اینه ک خر سوار شدی بعد بیای سوار ژیان بشی خوب طبیعیه که ژیان برات ی دنیاس.
   به این رفقایی ک از ماشین چینی طرفداری میکنن باید بگم که داداش بخدا اگر سوار بنز شی مثل خیلیا ک از ماشین چینی انتقاد میکنن توام انتقاد میکنی.
   میدونم تقصیر خودتون نیست😢😢😢😢

   2+
   • آقای بنز سوار با شعور
    تو اینقد شعور نداری که بفهمی همه پول خریدن بنز رو ندارن؛ بدتر از اون اینقد شعور نداری که وقتی دوتا ماشین رو میخوای باهم مقایسه کنی قیمت هر دو رو بنویسی

    0
  • واقعا از خنده ترکیدم.آخه چرا چرت میگی cvt دنده داره ولی یکم سبکش متفاوته و حالت استوانس.ک توضیحش تو این مطلب نمیگنجه.خواهشن اینا ک خودرو چینی دارن انقد تعریف نکنن ک ما به عقلشون شک کنیم.اینم مثل همه ماشیناس عیب داره و حسنم داره اما چرا انقد تعریف الکی میکنید.
   درباره هندلینگم اینو بدون ک بله هندلینگش مشکل داره ولی خوب از نظر کسی ک مثلا تیبا سوار شده هندلینگش خوبه.
   در کل به نظر من برای دوسال اول خوبه ولی بعد سال ردش کنید بره.
   البته متاسفانه چینیا تا اونجا ک من میدونم بازار دست دوم خوبی نداره.
   من اینقد پول داشتم ساندرو میخریدم.درسته کابینش بده ساندرو و از لحاظ قیافه جلو x50 کم میاره ولی خوب ریسک نداره و موقع فروشم راحت میشه فروختش.من برا اون کسایی ک قصد خرید دارن تجربمو گفتم امیدوارم که کمکشون کرده باشم.

   3+
 • انصاف هم چیز خوبیه چرا درباره خودرویی که در روسیه جزء ۱۰ خودروی برتر هست و به ۱۶۷ کشور هم صادر میشه اینقدر ایراد می گیرید؟ منم یک ساله این خودرو رو دارم باور کنید اصلا ایرادی نداره و اگه سرویس های گارانتی اش به موقع انجام بشه هیچی از خودروهای وارداتی مطرح کم نداره در ضمن قدرت نسبتا پایین موتور با گیربکس هوشمند CVT جبران می شه و در مدل گیربکس دستی هم شتابش هم رده با مشابه خودش هست.
  شمایی که این مطلب نوشتی بهتره یکم بیشتر تحقیق کنی تا مخاطبات بیشتر بشن به خاطر عدالت در گفتار و قضاوتت
  یه نمونه از اشتباه فاحش که حتما متوجه شدی و تا حالا بی خیال بودی:
  «لیفان X50 مجهز به سیستم ترمزABS EBD است ( سیستم کمکی ترمزBAS رو یادت رفت اشاره کنی) که این سیستم ترمز برای هر ۴ چرخ این خودرو بصورت ديسكي تعبیه شده است.»
  «سیستم های ترمز و پایداری: همان طور که در بالا توضیح دادم چرخ های جلو دیسکی خنک شونده و چرخ های عقب کاسه ای است.»
  خداوکیلی خودت قضاوت کن نویسنده عزیز !!!!!!

  13+
  • سلام شما خودروهای دیگر رو سوار شدی که به این میگی خوب؟در ضمن شما تاحالا روسیه رفتی و دیدی که چقدر سطح خودروهای موجود تو روسیه پایینه؟این خودرو فقط ظاهر و رخ تقلبی داره.منتظر باش و در دراز مدت ببین چ بلایی سرت میاره.
   من ام وی ام داشتم چندبار وسط راه منو همراه جرثقیل کرد و پیادم کرد.هزینه ی تعمیرات این خودروها اندازه ی ماشینای مدل بالاس
   پز عالی جیب خالی

   6+
 • چند ماهه که گرفتم ۴۵۰۰ باهاش رفتم ماشین بی آزاریه کیفیت قطعات اتفاقا از ماشین های هم رده خودش بالاتره من خودم کارشناس کنترل کیفیت هستم در ضمن شتاب ابتدا به ساکن اکثر ماشین های اتوماتیک ۱۵۰۰سی سی عینه همه در ضمن گیربکس cvtیکی از اقتصادی ترین و نرم ترین اتومات های دنیا است و تکنولوژی اون هم ژاپنیه

  12+
 • سلام
  آقا من دارمش این لیفان ایکس۵۰ رو ولی خوب معتقدم که خرچقد پول بدی آش میخوری یعنی ایراد داره ولی باید تحمل کرد اگرم ماشین بی ایراد میخواید خوب بیشتر خرج کنید تا بهتر بخرید.
  دمه همه رفقا گرم

  10+
 • من این ماشین و سه ماهه که خریدم از همه لحاظ ارزش رضایت دارم اما خوب همان طور که شما گفتید اصلا خودرو سریع و چابکی نیست و نمیشه ازش این انتظار را داشت ولی خوب زیباییش واقعا خوبه امیدوارم در آینده ایرادی پیدا نکنه اگر ایرادی پیدا کرد زیر همین مقاله خواهم نوشت.بدرود

  12+
  • سلام خدمت دوستان
   من نميدونم چيو با چي مقايسه ميكنين..موتور ١٥٠٠ ايكس ٥٠ با رو موتور ٣٣٠٠ ازرا؟؟؟ يكم فكر كنين ..ساندرو كه اصلاً راه نميره ليفان سگش شرف داره به همه ي اين ماشينايي كه باهاش مقايسه شد..چه از لحاظ قيافه چه از لحاظ فني و اپشن..اون استادي كه حرف بنز ميزنه كه كه ديگه واقعاً براش متاسفم…شما با cvt رانندگي نكردين و نميدونين به چه شكلي عمل ميكنه..لطفاً نظرات بيخود و دروغ نديد…

   8+
   • دوست خوبم ملت دارن قیمت با قیمت مقایسه میکنن فکر کنم عقلت در این حد باشه
    میگن خوب مگه خریم بریم اینو بخریم در حالی ک آزرا دست دوم با یکم پول بیشتر میتونیم بخریم.یا کلا هیوندای دست دوم.
    در ضمن ساندرو محصول فرانسس محصول ی کمپانی ک نیسان با اون عظمتش زیر مجموعشه و تو کل اروپا عرضه میشه شما داری میگی ساندرو بهتر از لیفانیه ک تو اروپا راش ندادن و چند ساله تاسیس شده؟؟؟؟؟
    درسته ک کابینش بده و امکاناتش کمه ولی ماشین بهتریه از لحاظ فنی نسبت به کل چینیا
    پشتش تفکر روز مهندسی.
    چشت لیفان چیه؟؟؟؟کمپانی ک هر تیکه خودروهاشو میده ی کمپانی بسازن.دقیقا مثل موبایل glx ما ک دوربینش سونی سی پی یوش سامسونگ و تهش ی مونتاژ ایرانه کی میره میخره؟؟؟؟؟کی میگه خوبه؟؟؟؟
    خدا ی عقلی ب شماها بده

    1+
    • اولا انتخاب صلیقه ای هستش دوما ساخت چین بودن دلیل بر بد بودن نیست چرت نگو من این ماشینو ۶ ماهه دارم وخودوم در گمرگ منطقه آزاد سایت شماره گذاری خودرو کارمی کنم روزی حداقل با صدتا ماشین مختلف وبروز از جمله کره ای ژاپنی یا اروپایی سروکار دارم سواریش از l20 ویا ریوویایاریس از نظرم بهتر نباشه برابره ….

     7+
    • من موندم دوستان میام نظر میدن در مورد هیوندا و بنز و برندهای دنیا بعد میان با چینی مقایسه میکنن
     خوب معلومه کسی که بنز سوار شه چینی سوار نمیشه
     اما یکی نیست بگه کل خیابونا بنز ریخته?خوب مردم اگه پول بنز داشتن که این همه پراید و چینی نبود توی خیابون
     همچین مهندسی بررسی میکنید انگار واسه ریس ماشین خریدین.
     اگه ماشین کم خرج میخواین برین پراید بخرید
     والا همین ۲۰۷ نیو هر چراقش ۴۰۰ تومانه.۴۳ میل قیمتشه لوازمشم همه چینی مال قرن بوغم هست.

     5+
     • روسیه اروپا شرقی و خیلی ضعیفه.قوی ترین کشور تو این منطقه روسیس ک فقط ب فکر بحث نظامیه کافیه بری روسیه و ببینی.اکثر برندهای خوب بد متوسط و… محصولاتشونو به روسیه و برزیل میفرستن.پس رفتن ب روسیه هنر نیست.طبق گفته شما پس سمندم ماشینه خفنیه چون به اروپا صادر میشه.پرایدم ماشین خفنیه چون به اروپا صادر میشه. کافیه بری روسیه تا سمندو تیبا و پراید و ببینی.اصلا چرا راه دور؟ برو کشور همسایه آذربایجان ک جز اروپا هم هست و سمند و ببین.
      حالا طبق گفتت برو تیبا بخر چون تو اروپا هست.
      اما هروقت ایکس ۵۰ رفت اروپا غربی به من بگو سکینه خوبه؟
      من بخاطر خودتون میگم والا چی ب من میرسه.اینارو نخرید ک رو دستشون باد کنه و موظف بشن ماشین خوب با قیمت خوب بدن دست ملت کمااینکه الان سر نخریدن ها کرمان موتور رفت سمت هیوندای.
      والا پدر مارو دراوردید انگار چین مال باباشونه.بخریددددد ب من چه

      3+