با ما در تماس باشید
تویوتا سی اج آر Toyota C-hr

اخبار خودرو

پیش ثبت نام تویوتا C-HR توسط ایرتویا آغاز می شود؟

تویوتا C-HR برای اولین بار در نمایشگاه خودرو تهران واقع در شهر آفتاب در غرفه ایرتویا به معرض نمایش بازدیدکنندگان قرار داده شد. و حالا با اختلاف زمانی کمتر از یک ماه و همزمان با بازارهای جهانی پیش ثبت نام تویوتا C-HR در ایران نیز قرار است که آغاز شود.

پیش ثبت نام تویوتا C-HR در حالی قرار است انجام شود که فروش و عرضه این خودرو هنوز در آمریکا و کشورهای عمده ای از اروپا شروع نشده است و در آنجا هم به صورت پیش ثبت نام آغاز شده است. و این امر اگر اتفاق بیافتد برای اولین بار ایران هم می تواند شاهد حضور خودرو به روز همزمان با کشور های بزرگ دیگر شود.

تویوتا سی اج آر Toyota C-hr

قیمت و عرضه تویوتا C-HR

درباره ی قیمت این خودرو باید گفت که گمانه زنی ها حاکی از آن است که قیمتی معادل ۱۷۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان در بازار کشور خواهد داشت. البته نبود خودروی هوندا HRV در بازار کشور، باعث شده تا یک رقیب سرسخت جهانی در ایران برای این خودرو کم شود به همین خاطر خودروی تویوتا C-HR باید با نیسان جوک بدجور گلاویز شود که طبیعی است که با توجه به قیمت زیادی که اعلام گردیده رقابت سختی بین این دو به وقوع خواهد پیوست.

تویوتا سی اج آر Toyota C-hr

مشخصات فنی تویوتا C-HR

تویوتا CHR بر پایه‌ی پلتفرم TNGA است که این پلتفرم به طور مشترک با پریوس ساخته شده، از پلتفرم که گذر کنیم به بحث فنی می رسیم که در این باره باید بگویم که تویوتا قصد دارد که ۱۰۰هزار دستگاه ازتویوتا C-HR را در سال نخست در اروپا به مشتریانش ارائه دهد. که از این ۱۰۰ هزار خودرو تقریبا ۷۵ درصدش هیبریدی است و مابقی آن که ۲۵ درصد است با پیشرانه‌ی بنزینی ۱٫۲ لیتری توربو عرضه می شود. در کل روی تویوتا C-HR پیشرانه های ۱٫۲ لیتری، ۱٫۵ لیتری و ۲ لیتری هیبریدی قابل عرضه است که به احتمال فراوان در ایران ما مدل ۱٫۲ لیتری عرضه خواهد گردید. این هم بگویم که طبق گفته کمپانی تویوتا در بازار کشور آمریکا علاوه بر سه نوع گفته شده موتور ۲ لیتری بنزینی هم قابل سفارش خواهد بود. در ادامه این بخش از مقاله ما به توضیح درباره ی پیشرانه قابل عرضه به ایران خواهیم پرداخت.
درباره پیشرانه ۱٫۲ توربو می توان گفت که ۱۱۵ اسب بخار قدرت را تولید می کند که این نیرو می تواند با گیربکس CVT نصب شده به هر چهارچرخ منتقل شود. میزان دی اکسید کربن تولید شده ۱۴۴ گرم در هر کیلومتر است که عدد قابل قبولی است.

تویوتا سی اج آر Toyota C-hr
انتخاب پیشرانه‌ها در تویوتا CHR کم و محدود می باشد لذا شما قادر به انتخاب پیشرانه‌ی دیزلی نخواهید بود. اما تویوتا برای پیشرانه‌ی بنزینی ۴ سیلندر این خودرو مشخصات ایده آل و قوی قرار داده است که این پیشرانه دارای ۱۱۴ اسب بخار قدرت است که گشتاور ۱۸۵ نیوتون متری را هم داراست،البته شاید در نگاه نخست پیشرانه تویوتا C-HR خوب نباشد ولی فراموش نکنید که این شاسی بلند ژاپنی وزن کمتری را نسبت به رقبا دارد. که همین باعث می شود که پیشرانه بهتر عمل کند. ضمنا گیربکس CVT به همه چرخ های خودرو قدرت پیشرانه را انتقال می دهد.
در کل تناسب خوب و منطقی پیشرانه با وزن خودرو باعث خواهد شد که قوای محرکه تویوتا CHR هماهنگی خوب و منطقی با خودرو داشته باشد که همه این ها در کنار تولید فقط ۱۴۴ گرم دی اکسید کربن در هر یک کیلومتر اوضاع را برای این کراس اوور در برابر رقبایش ایده آل خواهد کرد.

ارسال نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در اخبار خودرو

Advertisement

آخرین اخبار

عضویت در خبرنامه

برو بالا