با ما در تماس باشید
خودرو پرنده خودران ایرباس

اخبار خودرو

خودرو فضایی پاپ آپ محصول جدید ایتال دیزاین و ایرباس

یک ایده خیلی جالب از سوی کمپانی های ایتال دیزاین و ایرباس ارائه گردیده است. که این ایده خیلی ساده و البته خاص به حساب می آید. لذا زیاد هم دور از انتظار نیست که در سال آینده ما شاهد اجرا شدن آن باشیم، این خبر امروز از اخبار پر چالش دنیا به شمار می آمد.

شاید در ذهن خود این سوال را به وجود آورده باشید که اصلا نام و نوع این ایده به چه نحوی است؟در پاسخ به این سوال باید بگویم که طبق گفته منابع معتبر جهانی نامش پاپ آپ است و این پاپ آپ در اصل یک وسیله نقلیه می باشد آن هم از نوع ماژولار که این وسیله نقلیه جالب و خاص بعد از آنکه در حالت راندن قرار میگیرد به یک شاسی اتصال پیدا می کند که این شاسی، به چرخ مجهز است، لذا این امر باعث می شود که امکان رانندگی خودکار با این وسیله نقلیه امکان پذیر شود. حال به زمان پرواز ورود می کنیم که شما وقتی می خواهید پرواز کنید کابین وسیله نقلیه از شاسی آن جدا شده و آن وقت وظیفه حرکت دادن شما را به دوش خواهد کشید.

جالب است بدانید که این دو شرکت محبوب این پروژه مهیج و البته مفهومی که همان طور که گفتیم پاپ آپ نام دارد را به نمایشگاه ژنو آورده اند تا حاضرین در این نمایشگاه را حسابی مشغول این ایده جالب خود کنند. به طوری که کاهش آلودگی زمین از مهم ترین خصوصیات این پروژه می باشد.
بی شک شما با این خودرو مفهومی(البته با اجرا شدنش) یعنی پاپ آپ قادر به تعیین مسیر خود از خانه هستید و با مشخص کردن مقصد مورد نظر، نرم افزار مخصوص این خودران بهترین مسیر را از نقطه شروع تا پایان را برای شما مشخص می کند.
به جهت سفرهای کم و کوتاه، این خودرو با اتصال به یک شاسی خودران و البته با برد ۱۳۰ کیلومتری این وظیفه را دارد که جابه جایی شما را عهده دار شود. اما برای سفرهای طولانی مدت خودران درون خود، یک عدد کپسول برای افراد داخل خودران دارد که این کپسول سرنشینان را از شاسی خودرو رها به سمت مکانشان جابه جا می کند.
لازم به ذکر است که هم اکنون نه فقط تکنولوژی در جهان هستی تا این حد پیشرفت نکرده است، بلکه هنوز درباره خودروهای خودران معمولی هم ایراداتی وارد است چرا که چندی پیش منتقدان اعلام کرده اند که باید در نحوه کار این خودروها تجدید نظر کرد چرا که این خودروها فقط به فکر سرنشینان خودرو هست، و هیچ برنامه ای برای عابران ندارد، لذا در موقع انتخاب بین سرنشینان و عابران، عابران را به خطر می اندازد.
بی شک ما هم چون شما امیدواریم که به زودی با پیشرفت تکنولوژی و البته رفع مشکلات تکنیکی و قانونی شرایط لازم برای برای جابه جایی سریع تر، پاک و آسان را شاهد باشیم. تا هم از آلودگی ها کاسته شده و هم به آسایش بشر افزوده گردد.

۰
ارسال نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهاب کارشناس عمران است، مسلط به زبان انگلیسی است، علاقه ی فراوان وی به ادبیات و خودرو، باعث گرایش وی به سمت این حرفه گردید، همچنین وی علاقه خاصی به مسافرت و آفرود سواری دارد.

بیشتر در اخبار خودرو

Advertisement

آخرین اخبار

عضویت در خبرنامه

برو بالا