با ما در تماس باشید
رولز رویس

اخبار خودرو

شرکت رولز رویس از یک اماراتی شکایت کرد

کمپانی خودروسازی انگلیس یعنی رولز رویس که همگان آن را به ساخت خودروهای لوکس می شناسند، یک شکایت را تنظیم نموده که طی این شکایت این خودروساز خواستار محاکمه یکی از قدرتمندترین بازرگان های شتر در امارات شده اند.

طبق گفته رسانه های انگلیسی این فرد عرب(اماراتی) با یک دستگاه خودرو خود که متعلق به کمپانی مذکور است کاه و علف را در قسمت صندوق عقب جا داده و به وسیله این خودرو لوکس رولز رویس نزد شترهای عزیز خود رفته و شکمشان را بدین صورت سیر می کند. شترهای این مرد اماراتی هم شروع به خوردن غذای لاکشری خود می کنند، و حسابی کیف می کنند. چی بهتر از خوردن غذایی که پیک اون غذا خودرو رولز رویس است؟؟؟

رولز رویس

اما پس از انتشار اخبار مربوط به این کار فرد اماراتی که در شهر ابوظبی مستقر است، و البته اطلاع نمایندگی کمپانی رولز رویس از این امر، در ابتدای کار این دفتر یک تعداد نماینده به نزد فرد مذکور می فرستد تا وی را متعاقد به فروش خودرو خود به آن ها کند، اما فرد مذکور که حسابی هم لجباز به نظر می رسد پیشنهاد های متنوع خودروسازی انگلیسی را رد کرده و از فروش خودرو خود امتناع می کند تا با این کار، خود را به ماجرایی جذاب برای خبرنگاران و البته عصبانیت مقامات ارشد این برند لوکس مبدل کند.

اما بی شک علت این کار از سوی این اماراتی اطلاع نداشتن او از اهمیت خودروی خود است چرا که این خودرو چندی پیش به عنوان یک هدیه نفیس از سوی پسرش به وی اهدا شده بود.

رولز رویس

رولز رویس با طلای ۲۴ عیار در حال رونمایی

در حال حاضر شرکت خودروسازی رولز رویس اعتقاد دارد که این کار مرد عرب بی شرمانه است و جابه جایی علوفه برای شترها با خودرو لوکس این کمپانی از شان و منزلت این کمپانی(زیر مجموعه بی ام و)کم می کند لذا به شدت پیگیر ماجرا هستند و شکایت را ارائه داده اند، آن ها امیدوارند که با تنظیم شکایت جلوی کار این فرد و البته موارد مشابه را بگیرند.

لازم به ذکر است که این رخداد از دو سه سال پیش شروع شده است و تا به امروز هم در حال خبرسازی است، و دیروز بالاخره شکایت رولز رویس صورت پذیرفت.

شرکت خودروسازی رولز رویس موتور کارز همان طور که در ابتدای خبر هم گفتیم یک کمپانی فعال در زمینه خودرو در کشور بریتانیا می باشد. این کمپانی لوکس در زمینه های مختلف خودرویی فعالیت های چشمگیر و جذابی را می کند که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مهندسی
  • طراحی
  • تولید و توزیع خودروهای لوکس

لوگو رولز رویس

این کمپانی جذاب و لوکس در سال ۱۹۰۶ به وسیله آقای چارلز رولز و هنری رویس بنیان نهاده شده و این دو دوست شفیق با در هم تنیدن تلاش و فامیلیشان رولز رویس امروز را یکی از افتخارات انگلیسی ها کردند، چرا که تلاششان برند لوکس خودرویی را خلق و فامیلیشان نام رولز رویس را ماندگار ساخت تا هم نامشان و هم تلاششان امروز بخشی از تاریخ خودروسازی جهان شود.

لوگو رولز رویس

این شرکت اهل بریتانیا از ابتدا تا به الان چالش های بسیاری را بر خود دیده است، که در زیر قابل مشاهده است:

  • در سال ۱۹۷۱ میلادی دولت بریتانیا برای جلوگیری از ورشکستگی این خودروساز سهام آن را خرید و رولز رویس را ملی اعلام کرد.
  • در سال ۱۹۷۳ با تدبیر دولت بریتانیا این کمپانی به دو بخش جداگانه تفکیک گردید.
  • در سال ۱۹۸۰ میلادی رولز رویس به کمپانی وبکرز تحویل داده شد.
  • هفت سال پس از واگذاری رولز رویس به کمپانی وبکرز شرکت آلمانی فولکس واگن رولز رویس را تصاحب کرد.
  • در سال جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه مسئولین خودروساز لوکس اهل باواریا یعنی بی ام و با تلاش مکرر موفق به خرید خودروسازی لوکس رولز رویس شدند و پس از آن نام این کمپانی به رولز رویس موتور کارز تغییر پیدا کرد.

رولز رویس

مشاهده ۳ نظر

3 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهاب کارشناس عمران است، مسلط به زبان انگلیسی است، علاقه ی فراوان وی به ادبیات و خودرو، باعث گرایش وی به سمت این حرفه گردید، همچنین وی علاقه خاصی به مسافرت و آفرود سواری دارد.

بیشتر در اخبار خودرو

Advertisement

عضویت در خبرنامه

داغ‌ترین‌های هفته

آخرین اخبار

برو بالا