با ما در تماس باشید
ماده

اخبار خودرو

یک ماده جدید خودروها را در تابستان خنک نگه میدارد

دانشمندان دانشگاه آمریکایی کالیفرنیا موفقیت جدیدی را به نام خود ثبت کردند، چرا که آن ها موفق شدند، یک ماده جدید را با نام جاذب عالی پهن‌باند خلق کنند که این ماده، این توانایی را دارد که نور را در هر زاویه ای که باشد جذب کرده و از نظر جذب نورهای خاص و عبور برخی نورهای دیگر بهینه‌سازی شده اند، لذا به همین علت این ماده جاذب نور، می تواند در جهت خنک ماندن خودروها در فصل گرم سال به افراد کمک کند.

آنچه که اعلام شده است، حاکی از آن است که، این ماده قادر است، بیش از ۸۷ درصد نور را نزدیک مادون قرمز و ۹۸ درصد نور با طول موج ۱۵۵۰ نانومتر را در خود جذب کند، ضمنا باید بگویم که،  این مقیاس برابر طول موج فیبرهای نوری مخابراتی است.

مواد جاذب نور کنونی به خوبی نور را جذب می‌کنند، اما بسیار حجیم هستند و به راحتی شکسته و خم می‌شوند، البته این را هم بگویم که این توانایی را ندارند که بتوانند نورهای خاص را کنترل کنند، و یا اینکه طول موج های ویژه دیگر را عبور دهند.

لوتوس الیزه نمای ظاهری2

 

ارسال نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهاب کارشناس عمران است، مسلط به زبان انگلیسی است، علاقه ی فراوان وی به ادبیات و خودرو، باعث گرایش وی به سمت این حرفه گردید، همچنین وی علاقه خاصی به مسافرت و آفرود سواری دارد.

بیشتر در اخبار خودرو

Advertisement

عضویت در خبرنامه

داغ‌ترین‌های هفته

آخرین اخبار

برو بالا