با ما در تماس باشید

بررسی خودرو

معایب و محاسن تیبا محصول پرفروش سایپا

همه شما به این مسئله اشراف دارید که، انتخاب های زیر ۳۰ میلیون تومانی در ایران محدود است لذا محصول دو رگه چینی ایرانی یعنی تیبا که محصول خودروسازی سایپا است با وجود نارسایی های فراوان فنی و کیفی توانسته است برای خود بازاری دست و پا کند. تیبا یکی از پرفروش ‌ترین خودروهای زیر رنج قیمتی، ۳۰ میلیون تومان در بازار ایران، بعد از پراید می باشد. تیبا در سال ۱۳۸۸ شمسی در سایپا کاشان تولید گردید در ابتدای نامش را مینیاتور نهادند ولی پس از مدتی نام تیبا را برای این خودرو انتخاب کردند، دو نکته در طراحی تیبا بسیار جالب است اولی کمک از طراحان ایتالیایی در طراحی این خودرو و دومی بهره بردن از قطعات سه خودروی بازار کشور یعنی پراید، ریو و تندر ۹۰ است. سایپا بعد از تولید تیبا معتقد بود که بهره بردن از تجربیات گذشته این خودروساز در ساخت پراید و ریو باعث کاهش هزینه طراحی تیبا(۱۲۰ میلیون دلار هزینه طراحی شده)و در نتیجه ارائه خودرویی بهتر شده است. درباره ی اینکه موتور تیبا ساخت کجاست باید گفت که موتور تیبا تقویت شده ی موتور پراید است که با همیاری کمپانی آلمانی FEV طراحی شده است.

تیبا در ابتدا برای دهک های پایین و میانه ایران عرضه شد ولی بعد از بالا رفتن قیمت خودرو از دسترس خرید دهک پایین جامعه خارج شد، به هر حال باتوجه به حرف و حدیث ‌هایی که پیرامون ناایمن بودن این خودرو در محافل خودرویی زده شد، تیبا تا به حال فروش خوبی داشته است.

تیبا

تیبا توانست در همان ابتدا با وجود انتقادهای زیادی که بر آن وارد بود، جایگاه نسبتا پایداری برای خود در میان مردم کسب کند و به آمار فروش خوبی دست یابد.

تیبا

در ادامه به بیان محاسن و معایب تیبا بپردازیم…

معایب تیبا :

۱_طراحی ظاهری تیبا:

سایپا در زمان ارائه این خودرو به هموطنان عنوان نمود که، این خودرو زیبای ایرانی است، همین امر باعث می شود که ناخودآگاه به ذهنمان خطور کند که این خودرو نسبت به رقبا در این مقوله باید خیلی چیزها در خود جای داده باشد ولی متاسفانه دو مطلب شما را از این فکر دور می کند:

تیبا

خطوط و منحنی های فراوان باعث زیبایی در تیبا نشده است…

دارا بودن خطوط و منحنی ‌های بسیار زیاد، منجر به این نشده که ظرافت و زیبایی خاصی که نسبت به رقبا خود لازم باشد را در تیبا ببینیم، تازه این خطوط زیاد باعث زشت تر شدن این خودرو هم شده است.

گفته شد تیبا به وسیله ی طراحان ایرانی انجام شده اما…

طراحی تیبا به وسیله ی، گروه ایتالیایی بنام (IET) به‌ همراه گروه آنجلینی دیزاین و طراح معروف آن (هارادا) با همکاری مهندسین ایرانی تیم طراحی سایپا صورت گرفته، همین امر هم منجر شده که، نتوان به لغت ‌ایرانی که در شعار تبلیغاتی بکار رفته اعتماد کرد، زیرا تیبا نتیجه همکاری چند تیم خارجی و مهندسین ایرانی است.

 

در نمای جلو تیبا شاهد…

در کل درباره ی طراحی ظاهری این خودرو باید گفت که تیبا تنها بهتر از پراید است و نمی توان نکته خوبی را در این خودروی ملی یافت، مثلا در نمای جلو فقط و فقط چراغش کمی زیباست، و در باقی جاها، شما شاهد یک جلو پنجره مسخره و زشت هستید که، هیچ خلاقیتی در آن موجود نیست، در کنار نبود خلاقیت حتی شما در آن زشت تر شدن محصول را هم شاهد هستید، که ای کاش با کمی خلاقیت در جلو پنجره می توانستیم خودرویی زیباتر(در رخ جلو)از تیبا سایپا ببینیم.

از نمای بغل (جانبی ) تیبا…

در این بخش از طراحی(بیرونی)شاهد خطوط زیاد هستیم که البته در مدل فیس لیفت این محصول از آن کاسته شده است و کمی از زشتی تیبا کم کرده است، هرچند جا داشت تا با اجرا و طراحی ظریف تر زیبایی خاص را به تیبای جدید اضافه کند، اما موضوع قابل تامل در نمای جانبی تیبا تناسب بدنه با تایرها است چرا که، ما همچنان شاهد لاستیک بد فرم و کوچیک تیبا هستیم که با بی سلیقگی در تیبا جا خوش کرده است، حالا لاستیک کوچک را به آینه مسخره اضافه کنید تا خود متوجه شوید که چه چیز حاصل آن شده است.

تیبا

در نمای پشت تیبا ( عقب ) ما شاهد سپر های…

در بخش عقب اولین تیر انتقاد به سمت سپرها می رود، چرا که در این بخش از خودرو، طراحان سایپا انگار هیچ فکر و تلاشی بر روی آن نکرده اند، درباره چراغ های تیبا باید گفت که، یک تقلید صورت گرفته که باز جای امیدواری دارد که طراحان محترم کمی زحمت مقایسه و کپی کردن را کشیده اند و در طراحی چراغ‌ های عقب تیبا از مزدا کمک گرفته اند، ما از جانب خود از زحمات این عزیزان تشکر و قدردانی می کنیم.

تیبا

۲_مونتاژ ضعیف :

اگر به درز های درب تیبا و قسمت های مختلف آن نگاه مختصری بکنید شاهد فاصله و قرار نگرفتن مناسب آن ها خواهید بود(باز و بسته شدن درب ها هم مشکل دارد) چرا که با یک مقایسه ساده با خودرویی که دارای مونتاژ مناسبی است متوجه این بی کیفیتی در تیبا خواهید شد، به هر حال کیفیت مونتاژ پایین تقریبا در اکثر خودروهای ساخت داخل دیده می‌شود، در این خودروی سایپا و در بخش‌های داخلی کابین نیز بعضی اوقات مشاهده می شود که روکش‌ها، درست در سرجای خود محکم نشده‌اند و نیاز به بررسی مجدد دارند، حتی عیوب قطعات داخلی نیز در برخی از موارد دیده شده است.

۳_کابین تیبا :

وقتی داخل کابین این خودرو شدیم، بی درنگ صندلی‌های ریو را به یاد آوردیم، سپس چشممان به رودری‌ها آن افتاد و به یاد رودری های پراید جدید افتادیم، کمی که روی صندلی جایمان سفت شد، نگاهمان به کیلومتر شمار افتاد و بعد متوجه شدیم که، کیلومترشمار و دورسنج خودرو تفاوت چندانی با پراید ندارد، ولی باید گفت که، طراحی درونی تیبا را نه می‌توان امری کاملا جدید دانست و نه تکراری…

تیبا

کنسول و سروصدا افتادنش در طول زمان…

درباره جنس کنسول میانی هم باید گفت که، در حد و اندازه خودرویی با این قیمت نیست و نسبت به رقبا ضعیف تر عمل کرده است، و به سروصدا افتادن آن در طول زمان بدون شک محتمل است. وضعیت قرارگرفتن کلیدهای روی کنسول وسط نیز رضایت بخش نیست.

تیبا

بهتر از پراید ولی…

بی شک اگر شما هم سوار تیبا شده باشید با نظر من موافقید که، در طراحی داخلی تیبا، تمام فکر طراحان به سمت یک کابین بهتر از پراید بوده است. برای همین این کابین فقط از پراید بهتر طراحی شده و خلاقیت زیادی در آن دیده نمی‌شود.

۴_امکانات رفاهی تیبا نسبت به رقبا :

در این بخش تیبا بسیار ناامید کننده می باشد. چرا که دارای امکانات رفاهی زیر است :

  • سیستم های فرمان و هدایت :  دارای قدرت کمکی هیدرولیکی
  • سیستم تهویه مطبوع :  کنترل دستی
  • سیستم صوتی تصویری و مالتی مدیا :  رادیو CD با ۴ بلند گو
  • سیستم صندلی :  تنظیم دستی/ قابلیت تنظیم ارتفاع دستی راننده/ کمربند های ایمنی پیش کشنده
  • سیستم اینه و شیشه ها :  تنظیم دستی آینه/ شیشه بالابر برقی جلو/ مجهز به گرمکن شیشه عقب
  • سیستم روشنایی :  قابلیت تنظیم ارتفاع نور/ مه شکن عقب
  • سایر امکانات : چراغ هشدار دهنده عیب یاب موتور

تیبا

۵_ایمنی تیبا :

تیبا در نهایت برای استفاده شهری(به شرط احتیاط و مراقبت)گزینه بدی در ایران نیست اما برای استفاده بین شهری نباید زیاد روی آن حساب باز کرد، در ضمن این محصول سایپا تاکنون موفق به کسب هیچ ستاره ایمنی نشده است، و اطلاعاتی در این زمینه موجود نمی باشد، در زیر امکانات ایمنی تیبا قابل مشاهده است :

  • کیسه هوا :  کیسه هوای راننده
  • سیستم های ترمز و پایداری :  جلو دیسکی عقب کاسه ای
  • سیستم های امنیتی :  قفل مرکزی/ ایموبلایزر

تیبا

۶_نفوذ صدا به داخل کابین تیبا :

با بررسی های ما و سوار شدن به داخل ماشین صدای موتور در کابین بسیار مشهود بود، همچنین با نیم نگاه ساده به انتقاد های افراد استفاده کننده، این مورد از ایرادهای تیبا به حساب می آمد، ایرادی که نسبت به رقبا بیشتر و آزار دهنده تر است، صدای موتور به خصوص زمانی که دور موتور بالا می‌رود بسیار زیاد و گوش خراش است و عدم عایق بندی درست خودرو و مناسب نبودن کیفیت موتور می‌تواند دلیل سر و صدای زیاد پیشرانه باشد، در کل باید گفت که موتور تیبا به جای قدرت زیاد، صدای زیادی دارد.

تیبا

۷_کیفیت پایین قطعات تیبا :

همه استفاده کنندگان این محصول از این مورد ابراز تاسف می کردند و به ما گفتند که قطعات این خودرو بد و بی کیفیت است، به خصوص گیربکس، ترمز، صفحه کلاج و جلوبندی…

۸_هندلینگ و کیفیت سواری تیبا :

در این بخش باید گفت که، وزن کم و سایز نامناسب چرخ‌ها باعث می شود تیبا در پیچ ها چندان مناسب عمل نکند و چسبندگی خودرو بر روی آسفالت نیز کمی در دل آدم ترس می اندازد، البته تیبا عملکرد مناسب تری نسبت به پراید دارد، لازم به ذکر است که، کورس کم فرمان کاملا قابل تشخیص است و زمانی که شما قصد دور زدن با این خودرو را دارید، این نقص کاملا به چشم می آید.

۹_شتاب تیبا :

نمی توان زیاد در این قسمت ایراد را به این محصول سایپا گرفت زیرا رقبایش هم در همین رنج هستند اما به هر حال این خودرو شتاب صفر تا صد ۱۳ ثانیه را داراست و حداکثر سرعتش هم به ۱۴۰ کیلومتر در ساعت می رسد، در کل اگر شما نگاهی در حین حرکت به صفحه کیلومترشمار بکنید مشاهده می کنید که، دور موتور تا ۸۰۰۰ درجه‌بندی شده و ردلاین آن نیز از ۶۰۰۰ آغاز می‌شود. اما درعمل خواهید دید که موتور بیشتر از ۵۰۰۰ تا ۵۲۰۰ گاز نمی‌خورد و بعد از آن به قول بچه ها، کات‌آف می‌کند.

تیبا

محاسن تیبا :

۱_مصرف سوخت مناسب :

گرچه خیلی ها هم از مصرف سوخت زیاد تیبا انتقاد داشتند اما به حق نسبت به رقبا(در بازار ایران)این گزینه جز محاسن این خودرو محسوب می گردد. (هرچند عالی هم نیست)مصرف سوخت ترکیبی تیبا ۷.۱ لیتر است، ضمن اینکه حجم باک آن ۳۴ لیتر گزارش شده است، این درحالی است که برخی استفاده کننده ها می گویند ۳۲ لیتر بیشتر گنجایش ندارد.

تیبا

۲_هزینه نگهداری کم :

قطعا تمام افراد در این زمینه با من هم عقیده هستند، چرا که با توجه به قیمت پایین قطعات، محصولات این چنینی سایپا کم خرج هستند، امری که در پراید بسیار مشهود است، هرچند کم کیفیت بودن قطعات کمی خرج را زیادتر می کند و حسن این بخش را کم خواهد کرد.

تیبا

۳_مشخصات فنی تیبا :

فراموش نکنید که گفتن معایب و محاسن نسبت به بازار ایران و رقبای هم قیمت تیبا صورت می گیرد، در غیر این صورت همه این مقاله باید به بیان معایب تیبا صورت می گرفت، از این حرف ها که بگذریم باید گفت که، در بررسی تیبا شاهد، موتور ۱۵۰۳ سی ‌سی تیبا در نسخه ‌های اولیه توانایی تولید ۸۰ اسب ‌بخار را داشت، اما به تازگی، با بهینه ‌سازی دوباره بر روی تیبا ما شاهد، ۸۷ اسب قدرت در تیبا هستیم، همچنین گشتاور ۱۰۶ نیوتن‌ متری آن نیز به ۱۲۸ نیوتن ‌متر ارتقا یافته که همین موضوع سبب شده تا سواری بهتری را در تیبا شاهد باشیم.(مخصوصا در سربالایی ‌ها)

برای مشاهده ی قیمت روز محصولاتت سایپا اینجا کلیک کنید…

+۱۱۳
مشاهده ۱۴۹ نظر

149 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهاب کارشناس عمران است، مسلط به زبان انگلیسی است، علاقه ی فراوان وی به ادبیات و خودرو، باعث گرایش وی به سمت این حرفه گردید، همچنین وی علاقه خاصی به مسافرت و آفرود سواری دارد.

بیشتر در بررسی خودرو

Advertisement

آخرین اخبار

عضویت در خبرنامه

برو بالا