با ما در تماس باشید

اخبار خودرو

خودروی دیزلی در پاریس جایی نخواهند داشت

طرح استیکر رنگی در پاریس…

در پی آلودگی هوا در شهر پاریس پایتخت فرانسه مسئولین این کشور اروپایی یک طرح جدید با نام استیکر رنگی را ارائه دادند که این طرح از وارد شدن برخی از ماشین های دیزلی به درون پایتخت فرانسه جلوگیری خواهد کرد.

تا ۲۰۲۵ از ورود همه دیزلی ها جلوگیری خواهند کرد…

ضمن اینکه طبق گفته مسئولین شهر پاریس، آن ها در حال بررسی های تکمیلی و برنامه ریزی دقیق به جهت، جلوگیری از ورود تمام خودروهای دیزلی به پارس تا سال ۲۰۲۵ هستند، این برنامه که با نام CritAir شناخته خواهد شد، از ورود تمام خودروهای دیزلی که بین ماه ژانویه ۱۹۹۷ تا دسامبر ۲۰۰۰ ثبت شده اند به پایتخت کشور اروپایی فرانسه، جلوگیری خواهد کرد.

خودروی دیزلی

برچسب طوسی…

همچنین به جهت شناخت این خودرو ها آن ها را با یک برچسب به رنگ طوسی که بر روی شیشه جلوی آن ها نصب می گردند می شناسند، تا بدین ترتیب کار شناسایی و جلوگیری از ورود با سهولت بیشتر و نگاهی دقیق تر صورت پذیرد.

خودروی دیزلی

شش درصد خودروهای ثبت شده در فرانسه برچسب طوسی می شوند…

طبق برآورد های صورت پذیرفته، تقریبا در حدود یک میلیون و ۹۲۰ هزار دستگاه خودرو دیزلی که شش درصد خودروهای ثبت شده در فرانسه را تشکیل می‌دهند، در طرح استیکر رنگی قرار بگیرند.

خودروی دیزلی

برچسب قهوه ای ها هم منتظر باشند…

اما درباره ی خودروهایی که دیزلی هستند و بین سال های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۵ میلادی ثبت شده اند، شهردار پاریس آقای آن هیدالگو در حال پیشبرد برنامه ای است تا به واسطه آن از ورود این خودرو ها ( خودروی دیزلی ) که با برچسب به رنگ قهوه ای شناسایی می شوند، به مرکز این شهر جلوگیری کنند، طبق آمار حدود ۱۴ درصد از ۳۲ میلیون خودروی ثبت شده در فرانسه در این بازه قرار می گیرند.

خودروی دیزلی

آلودگی هوا در فرانسه بسیار نا مطلوب…

یکی از شهروندان پاریس درباره آلودگی هوا که در سال های اخیر بسیار زیاد و نامطلوب گردیده گفت: من آلودگی هوا را با چشمانم می‌بینم. من فرزند دارم و میتوانم آلودگی هوا را روی پوست و موی آنها می‌بینم. این برای پاریس که ما آن را شهر نور می نامیم خجالت آور است و ما نمی‌توانیم این مشکل را حل کنیم.

خودروی دیزلی

فرانسه به همراه دو کشور دیگر….

در آخر لازم است بگویم که پایتخت فرانسه یعنی پاریس به همراه آتن، مکزیکوسیتی و مادرید با یکدیگر متعهد شده اند که، تا سال ۲۰۲۵ تردد تمام خودروهای دیزلی را ممنوع کنند.

آلمان ها خواهان طرحی گسترده در اروپا…

اما آلمان ها حتی طرحی گسترده تر و پیچیده تر از این را به اروپایی ها ارائه کردند، که در این طرح، منع تردد همه ی ماشین های دیزلی ( خودروی دیزلی ) و بنزینی در سرتاسر اروپا تا سال ۲۰۳۰ و جایگزین کردن آن ها با خودروهای الکتریکی و هیبریدی عنوان گردیده است.

۰
ارسال نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطلب
Advertisement
بیشتر بخوانید

شهاب کارشناس عمران است، مسلط به زبان انگلیسی است، علاقه ی فراوان وی به ادبیات و خودرو، باعث گرایش وی به سمت این حرفه گردید، همچنین وی علاقه خاصی به مسافرت و آفرود سواری دارد.

بیشتر در اخبار خودرو

Advertisement

آخرین اخبار

عضویت در خبرنامه

برو بالا