با ما در تماس باشید
خط کشی عابر پیاده سه بعدی

اخبار خودرو

خط‌کشی عابر پیاده سه‌بعدی در تایلند به منظور جلب توجه بیشتر رانندگان

  • گروهی از جوانان در تایلند به منظور جلب توجه بیشتر رانندگان نسبت به معابر و پیاده‌راه‌ها، خطوط عابرپیاده سه بعدی را در چهارراه‌ها و محل عبور عابران پیاده طراحی کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری«اول‌خودرو» به نقل از ایسنا، روبه‌روی در ورودی اصلی مدرسه “وات بوئنگ تانگ لانگ” در حومه “بانکوک” تایلند، بسیاری از دانش‌آموزان از روی خطوط عابر پیاده سه بعدی که به شکل خطوطی شناور و با فاصله از سطح زمین دیده می‌شوند، عبور می‌کنند. این خطوط عابر پیاده سه بعدی، حاصل تلاش ۵۰ دانش‌آموز و داوطلب تایلندی در تلاش برای بهبود ایمنی بیشتر خط‌ کشی‌های عابرپیاده است.

مدیر پروژه این خطوط عابر سه بعدی می‌گوید: تایلند خطوط عابرپیاده زیادی دارد اما رانندگان همیشه آن‌ها را نادیده می‌گیرند. رانندگان تایلندی با وجود آن که این خطوط را مشاهده می‌کنند اما توقف نمی‌کنند. بنابراین ما می‌خواهیم خطوط سه بعدی طراحی کنیم که آن‌ها را از اهمیت این خطوط آگاه کرده و از مردم بخواهیم که بیشتر به آن‌ها توجه کنند.

در حال حاضر خطوط عابرپیاده سه بعدی در شش بخش از جاده‌های مختلف تایلند طراحی شده که اغلب در اطراف مدارس و معابد واقع شده‌اند. این ایده به سرعت با استقبال والدین دانش‌آموزان روبه‌رو شده و انتظار می‌رود طی شش هفته آینده سه پروژه مشابه دیگر تکمیل شود.

خط کشی عابر پیاده سه بعدی

طبق آماری که از سوی دفتر امنیت سلامت ملی تایلند منتشر شده در چهار سال گذشته بیش از ۱۰ هزار و ۶۰۰ تصادف عابر پیاده در این کشور رخ داده که باعث کشته شدن بیش از ۹۰۰ نفر شده است.

در همین حال یک نظرسنجی جامعه شناختی با بیش از هزار شرکت کننده در این کشور نیز نشان داد که حدود ۹۰ درصد از مردم هنگام عبور از جاده، حتی اگر از روی خطوط عابرپیاده عبور کنند نیز احساس امنیت نمی‌کنند.

بنا بر گزارش تایمز آو دیلی، این خطوط عابرپیاده سه بعدی به راننده کمک می‌کنند تا تمرکز بیشتری داشته باشد، چرا که با نزدیک شدن به آن‌ها ناخواسته احساس می‌کند تخته‌های سفیدی در جاده شناور هستند و مجبور می‌شود از سرعت خود بکاهد.

۰
ارسال نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطلب
Advertisement
بیشتر بخوانید

سرویس خبری سایت اول خودرو آخرین اخبار خودرویی ایران و جهان را در اختیار شما قرار می دهد.

بیشتر در اخبار خودرو

Advertisement

آخرین اخبار

عضویت در خبرنامه

برو بالا