با ما در تماس باشید
آلودگی هوا لندن

اخبار خودرو

راهکار تازه انگلیسی‌ها برای مهار آلودگی هوا

  • یک شرکت انگلیسی اخیرا سیستمی ابداع کرده که به گفته شرکت سازنده می‌تواند به حذف ۹۹ درصد آلودگی ایجاد شده توسط خودروها در تقاطع‌ها، چهارراه‌ها و هنگام ترافیک بپردازد.

به گزارش پایگاه خبری«اول‌خودرو» به نقل از ایسنا ،  آلودگی هوا از معضلات کلانشهرها و شهرهای صنعتی است که هر ساله با شروع فصل سرما و پدیده وارونگی دما، تشدید می‌شود و چندین سال است که به معضلی برای سلامت شهروندان تبدیل شده و در چنین شرایطی نیز توصیه‌ها به‌ویژه برای گروه‌های حساس تقریبا هر روز تکرار می‌شود. در شرایط هوای آلوده، ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون یکی از مهم‌ترین آلاینده‌ها و معضل اصلی آلودگی در فصل سرماست.

شرکت “Pollution Solution” یک سیستم مکش آلودگی هوا ایجاد کرده است که هرگونه آلودگی ایجاد شده توسط وسایل نقلیه را جذب می‌کند. فناوری حذف آلودگی می‌تواند به از بین بردن ۹۹ درصد آلودگی ایجاد شده توسط وسایل نقلیه کمک کند.

این فناوری به گونه‌ای است که می‌توان آن را در سراسر شهر و در کنار جاده‌ها نصب کرد. این سیستم در کانون‌های آلودگی هوا”(hot spot of air pollution) نصب می‌شود. این سیستم به سیستم لوله کشی زیر جاده‌ها متصل شده و سپس هوای آلوده را به یک “واحد تمیزکننده کنار جاده”(roadside cleaning unit) منتقل می‌کند. هوای خارج شده از واحد تمیز‌کننده با دقت ۹۹ درصد پاکیزه می‌شود و ذرات معلق، اکسید نیتروژن، مونوکسید کربن، هیدروکربن‌ها و ازن موجود در آنها از بین می‌رود.

“توماس دلگادو”(Thomas Delgado)، مدیرعامل شرکت Pollution Solution گفت: سیستمی که ما توسعه داده‌ایم را می‌توان در سراسر شهر نصب کرد و این سیستم به نوعی شبیه چشمان گربه‌ها در جاده است. وقت آن است که دولت و مقامات محلی به طور جدی برای مقابله با آلودگی هوا اقدام کنند.

۰
ارسال نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرویس خبری سایت اول خودرو آخرین اخبار خودرویی ایران و جهان را در اختیار شما قرار می دهد.

بیشتر در اخبار خودرو

Advertisement

داغ‌ترین‌های هفته

آخرین اخبار

عضویت در خبرنامه

برو بالا