با ما در تماس باشید
تاکسی

اخبار خودرو

شرایط دریافت وام ۵۰ میلیونی نوسازی تاکسی‌ها

  • شرایط لازم برای دریافت وام ۵۰ میلیون تومانی جهت نوسازی ناوگان تاکسی‌رانی تهران توسط علیرضا قنادان، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران، اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری «اول‌خودرو»، آقای علیرضا قنادان، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران در مورد پرداخت وام ۵۰میلیون تومانی به رانندگان تاکسی برای تعویض تاکسی‌های خود گفت: اقدامات زیادی انجام شده است تا شرایطی پیش آوریم تا رانندگان تاکسی با هزینه کمتری نسبت به قبل بتوانند خودرو خود را تعویض و به روز نمایند.

قنادان در ادامه افزود: تا پیش از این مبلغ وام ۲۰ میلیون تومان با نرخ سود ۱۶ درصد بوده است؛ قیمت یک دستگاه خودرو پژو در آن زمان حدود ۳۳ میلیون تومان بوده است، اما قیمت همین خودرو در حال حاضر حدود ۶۴ میلیون تومان می‌باشد که با افزایش قیمت دو برابری روبرو شده است. به همین جهت سعی کرده‌ایم تا از منابع درآمد شهرداری (منابع حاصل از اجرای طرح ترافیک) به رانندگان تاکسی وام پرداخت کنیم.

تاکسی

آقای علیرضا قنادان در ادامه گفت: در ابتدای طرح مبلغ وام ۴۰ میلیون تومان با نرخ سود ۴ درصد در نظر گرفته شده بود، اما حالا مبلغ به ۵۰ میلیون تومان افزایش داده شده است. به همین خاطر قسمت قابل توجهی از هزینه تاکسی با این وام پوشش داده خواهد شد. مبلغی که برای بازپرداخت در نظر گرفته شده است، مبلغی کمتر از یک میلیون تومان ماهانه می‌باشد، با این حال رانندگان تاکسی امکان انتخاب وام ۴۰ میلیون تومانی با بازپرداخت ۷۰۰ هزار تومانی را دارند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهراندر ادامه افزود: اگر فردی بخواهد از بانک چنین وامی دریافت کنند، باید دو ضامن رسمی و گواهی کسر از حقوق داشته باشند؛اما نکته مثبتی که در این طرح وجود دارد این است که بدون نیاز به ضامن رسمی است و تنها یک فقره چک از رانندگان تاکسی گرفته می‌شود و خودرو نیز به عنوان ضمانت پرداخت در رهن بانک قرار داده می‌شود.

ارسال نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرویس خبری سایت اول خودرو آخرین اخبار خودرویی ایران و جهان را در اختیار شما قرار می دهد.

بیشتر در اخبار خودرو

Advertisement

عضویت در خبرنامه

داغ‌ترین‌های هفته

آخرین اخبار

برو بالا