با ما در تماس باشید
فورد اسکیپ 2020

اخبار خودرو

بررسی کراس اوورهای بازار آینده فورد

  • کمتر از یک سال پیش، فورد آمریکا اعلام کرد که به‌جز ماستنگ، سایر محصولات سواری خود را به‌تدریج حذف می‌کند و از پایان امسال، تنها ماستنگ در میان محصولات آن کراس اوور نخواهد بود.

فورد اروپا نیز به‌تدریج همین رویه را در پیش خواهد گرفت، هرچند مدل‌های فیستا و فوکوس هنوز هم آینده‌ای در قاره سبز دارند. اما فورد برای بدل شدن به یک کراس اوور ساز همه‌فن‌حریف، چه برنامه بلندمدتی دارد؟ در این مطلب به‌طور خلاصه به آینده پر از کراس اوور فورد می‌پردازیم.

فورد اسکیپ ۲۰۲۰

هفته گذشته بالاخره نسل جدید فورد اسکیپ معرفی شد. این کراس اوور کوچک که در حقیقت نسل اول آن بلیط ورود فورد به بازار رو به گسترش این خودروها در اواخر دهه نود میلادی بود، از همان ابتدا اهمیتی حیاتی داشته. با این حال نسل جدید اسکیپ به لطف استراتژی جدید فورد از اهمیت دوچندانی برخوردار است. اسکیپ جدید قرار است نه‌تنها جایگزین نسل قبلی، که جایگزین معنوی مدل فوکوس باشد. محصولی موفق که توانست آمریکایی‌ها را با فلسفه خودروی شهری به سبک محصولات اروپایی آشتی دهد و پس از تجربه نسبتاً ناموفق مدل اسکورت، جا پای فورد در این بخش از بازار را محکم کند.

فورد اسکیپ 2020

فورد پوما ۲۰۲۰

پوما دهه نود میلادی، دوران اوج خودروهای کوپه بود. کوپه‌هایی که جهان را گرفتند و در میانه دهه قبل، همه منقرض شدند. پوما یکی از این کوپه‌ها بود که توسط فورد اروپا و بر اساس پلفترم مدل محبوب فیستا و با ظاهری جذاب و دوست‌داشتنی ساخته شد. پوما برخلاف نظر مثبت علاقه‌مندان و متخصصان، نهایتاً موفقیت بزرگی کسب نکرد. فورد دوباره تصمیم گرفته تا این نام را در قالب یک کراس اوور کوچک اسپرت روانه بازار کند. قرار است تا پوما جدید، برپایه پلتفرم اروپایی فیستا طراحی و ساخته شود و برپایه طراحی اسپرت و متعلقات فنی توانمند، موفقیت کسب نشده جد کوپه‌اش را جبران کند. با توجه به شواهد، برخلاف نسل اول پوما که به آمریکا صادر نشد، پوما جدید به آن‌سوی اقیانوس نیز روانه خواهد شد.

فورد پوما 2020

فورد مکوان ۲۰۲۰

پسوند مکوان برای اولین بار در سال ۱۹۶۹ برای یک پکیج قدرتمند ماستنگ معرفی شد و از همان زمان به یک اسطوره بدل شد. این نام از زمان کنار رفتن نسل چهارم ماستنگ در سال ۲۰۰۴ با خط تولید خداحافظی کرده است. اما بر اساس خبرهای منتشرشده، فورد می‌خواهد یک کراس اوور اسپرت الکتریکی، با الهام از طراحی نسل کنونی ماستنگ و با نام مکوان راهی بازار کند. این خودرو که قرار است با محصولات اسپرت جدید رقبای اروپایی سرشاخ شود، تمام توانمندی‌های فورد درزمینهٔ خودروهای الکتریکی را به حریفان نشان خواهد داد. مکوان جدید ممکن است علاوه بر این، محک فورد برای جایگزینی ماستنگ با محصولی الکتریکی و یا حتی یک کراس اوور باشد. هرچند با توجه به سمبلیک بودن ماستنگ، این احتمال در آینده نزدیک منتفی است.

فورد مکون 2020

فورد برانکو ۲۰۲۰

فورد برانکو یک شاسی‌بلند توانمند و قلچماق بود که در دهه‌های شصت تا نود میلادی و در پنج نسل، توانست بسیار موفق ظاهر شود. معمولاً برانکو برپایه پلتفرم وانت‌بارهای تنومند فورد ساخته می‌شد و احتمال آن می‌رود نسل جدید نیز چنین ساختاری داشته باشد. گسترش روزافزون محبوبیت شاسی بلندها و کراس اوورها، سبب شده تا فورد بالاخره تصمیم به بازگشت برانکو بگیرد. قبلاً یک‌بار و در میانه دهه اول قرن بیست و یکم، چنین تصمیمی اتخاذشده بود و حتی یک مدل مفهومی نیز در سال ۲۰۰۴ رونمایی شد. قرار است تا برپایه طراحی برانکو، یک بچه برانکو نیز بر اساس پلتفرم اسکیپ جدید ساخته شود.

فورد برانکو 2020

منبع: عصر خودو

۰
ارسال نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرویس خبری سایت اول خودرو آخرین اخبار خودرویی ایران و جهان را در اختیار شما قرار می دهد.

بیشتر در اخبار خودرو

Advertisement

آخرین اخبار

عضویت در خبرنامه

برو بالا