اول خودرو » تعیین تکلیف وضعیت واردات خودروهای دست دوم از بنادر
اخبار خودرو خودروهای خارجی

تعیین تکلیف وضعیت واردات خودروهای دست دوم از بنادر

خودرو دست دوم
  • عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: خودروهایی که در مناطق آزاد و بنادر کشور بعد از ۸ سال اسقاط می شوند شرایط خوبی را دارند، به جای اسقاط می توانند با ورودشان به کشور التهاب بازار را کاهش دهند.

به گزارش پایگاه خبری«اول‌خودرو» به نقل از خانه ملت ، محمدرضا منصوری؛ عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی   در خصوص واردات خودروهای دست دوم که بعد از استفاده مفید  اسقاط  می شوند گفت: طرحی را دنبال می‌کنیم که بر اساس آن خودروهای دست دوم  ساخت کمتر از ۸ سال که در خاک ایران با پلاک ایران در بنادر داریم به جای اینکه اسقاط شوند به داخل وارد کنیم.

وی افزود:  وزیر صمت  به نمایندگان در خصوص برنامه هایشان برای ساماندهی بازار خودرو پاسخ خواهند داد و درخواست ما از دکتر رحمانی این است که مجوز ورود خودروهای دست دوم که در بنادر و مناطق آزاد هستند را صادر کنند  تا این خودروها  اسقاط نشده و وارد کشور شوند. خودروهایی که در مناطق آزاد و بنادر کشور بعد از ۸ سال اسقاط  می شوند شرایط خوبی را دارند به جای اسقاط، می توانند با ورودشان به کشور التهاب بازار را کاهش دهند.

وی با تاکید بر اینکه خودروسازان ما نتوانستند نیاز بازار را تامین کنند و با توجه به اینکه تا ۲ سال آینده هم پیش‌فروش کرده اند شرایط خوبی ندارند افزود: برای اینکه بتوانیم آشفتگی بازار خودرو را کاهش دهیم تزریق خودرو به بازار الزامی است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما شاهد این هستیم که در داخل کشور نیاز به خودرو داریم ولی خودروهای خوب که اسقاط شده‌اند قطعاتشان به خارج از کشور فرستاده می شوند در حالیکه این خودروها شرایط خوبی را دارند و می توانند با ورودشان به کشور خودمان التهاب بازار را کاهش دهند.

منصوری عنوان کرد: ما در مراحل بعدی  میتوانیم واردات خودروها را پیگیری کنیم که با کنترل دولت و بدون ایجاد رانت اجازه واردات خودرو را بدهند تا بتوانیم عرضه را در بازار افزایش دهیم.

 

0

درباره نویسنده

سرویس خبری

سرویس خبری سایت اول خودرو آخرین اخبار خودرویی ایران و جهان را در اختیار شما قرار می دهد.

افزودن دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *