کانال تلگرام اول خودرو
اول خودرو » شرکت های لیزینگی خودرو که فاقد مجوز از بانک مرکزی هستند
اخبار خودروهای داخلی

شرکت های لیزینگی خودرو که فاقد مجوز از بانک مرکزی هستند

هموطنان عزیز لیست شرکت هایی لیزینگ خودرویی،  را که فاقد و دارای مجوز از بانک مرکزی هستند را در اختیار شما قرار می دهیم، لیستی که به وسیله ی سایت رسمی بانک مرکزی ارائه شده است، در ضمن این لیست به علت گرفتن مجوز برخی از شرکت ها مورد تغییر نیز قرار می گیرد، لذا با مراجعه به آدرس http://www.cbi.ir/simplelist/1541.aspx از آخرین تغییرات مطلع گردید، اما لیستی که تاکنون در منظر عموم قرار گرفته است را، در زیر آوردیم.

امیدواریم با تحقیق و بررسی کامل در خرید و معاملات خود هیچ وقت دچار ضرر نشوید، چرا که بانک مرکزی اعلام نموده که اگر شخصی با موسسات، بانک ها و یا سایر نهادها که از این بانک مجوز ندارند، فعالیت کند، این بانک در قبال عملکرد ناصحیح آن ها مسئولیتی را قبول نخواهد کرد، در زیر لیست شرکت های لیزینگی خودرو که فاقد مجوز از بانک مرکزی هستند را مشاهده می کنید :

۱-شرکت نگین خودرو آفتاب(پلمپ گردید)(به اطلاعیه زیر که در تاریخ ۹ دی ماه ۹۵ صادر گردیده توجه فرمایید.)

شرکت نگین خودرو نماینده رسمی رنو فرانسه در ایران، هیچ گونه ارتباطی با شرکت نگین خودرو آفتاب که به دلیل کلاهبرداری تعطیل شده و در مراجع قضایی پرونده دارد نداشته و این اطلاعیه جهت آگاهی مخاطبان و عدم اخلال در اذهان عمومی بدلیل تشابه اسمی مذکور است.

و چندین نمونه شرکت دیگر که به صورت قارچ گونه در حال افزایش هستند.

لیست شرکت‌های لیزینگ دارای مجوز و در حال تمدید مجوز از بانک مرکزی :

آنچه سایت رسمی بانک مرکزی گفته است :

در راستاي شفاف سازي و اطلاع‌رساني صحيح به هموطنان گرامي، فهرست بانکها و موسسات اعتباري و ساير نهادهايي که مجوز تاسيس و فعاليت آنها توسط بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران صادر و تحت نظارت قرار گرفته‌اند، به شرح ذيل اعلام مي‌گردد.

توجه به اين مهم ضروري است که بانک‌ها و موسسات اعتباري يا ساير نهادهايي که نام آنها در فهرست قرار ندارد، داراي مجوز از اين بانک نبوده و مسئوليت ناشي از عملکرد ناصحيح آنها مستقيماً متوجه کساني مي‌شود که به اين موسسات مراجعه داشته‌اند.

لیزینگی خودرو

 

لیزینگ خودرو

شرکت های زیر دارای مجوز هستند :

 1. آتیه الوند با شماره ثبت ۴۲۰۵
 2. آتی نگر آفام  با شماره ثبت ۴۶۳۷۶۸
 3. آریا دانا با شماره ثبت ۳۸۵۷۶۵
 4. افق اقتصاد (گلدیران نوین سابق) با شماره ثبت ۲۲۷۲۷۵
 5. اقتصاد نوین با شماره ثبت ۲۷۴۱۱۷
 6. امید با شماره ثبت ۲۲۹۵۵۶
 7. انصار (خودرو بیستون سابق) با شماره ثبت ۱۹۳۳۹۱
 8. ایرانیان با شماره ثبت ۷۵۱۰۳
 9. بازنشستگان مشرق زمین با شماره ثبت  ۲۳۳۰۹۲
 10. بنیان صنعت پارس با شماره ثبت  ۲۵۳۴۸۴
 11. بهمن  با شماره ثبت ۳۲۹۹۶۱
 12. پارسیان با شماره ثبت  ۸۱۵۲۳
 13. پاسارگاد با شماره ثبت  ۶۶۷۰۹
 14. پیمان کارآفرین با شماره ثبت ۳۶۰۳۸۵
 15. جامع سینا با شماره ثبت  ۳۲۹۹۶۵
 16. خودرو غدیر با شماره ثبت  ۳۳۷۵۶۳
 17. رایان سایپا  با شماره ثبت ۸۱۴۱
 18. سپهر پارس با شماره ثبت  ۲۷۶۶۳۴
 19. سپهر صادرات  با شماره ثبت  ۲۲۰۱۳۷
 20. شهر  با شماره ثبت ۲۹۳۹۷۳
 21. شید با شماره ثبت ۲۲۴۴۲۳
 22. صنعت و معدن  با شماره ثبت  ۲۹۲۴۸۰
 23. کارآفرین با شماره ثبت ۴۰۰۶۷
 24. کارساز با شماره ثبت ۲۰۱۷۱۶
 25. گسترش سرمایه‌گذاری ملی با شماره ثبت ۲۴۵۹۷۳
 26. ماشین ‌آلات‌سنگین ایرانیان با شماره ثبت ۲۷۸۱۸۷
 27. ملت با شماره ثبت ۳۸۶۲۰۶

   شرکت های زیر در حال اخذ مجوز هستند :

 28. ایران با شماره ثبت ۳۰۸۰۰۹
 29. ایران و شرق با شماره ثبت ۳۴۶۵۷۷
 30. بنیان صنعت پارس با شماره ثبت ۲۵۳۴۸۴
 31. پارس با شماره ثبت ۹۹۸۱۱
 32. توسعه صنعت و تجارت توس با شماره ثبت ۳۳۶۷
 33. خودرو غدیر با شماره ثبت ۳۳۷۵۶۳
 34. دی با شماره ثبت ۲۴۹۲۷۲
 35. رازی با شماره ثبت ۳۸۹۷۶
 36. زاگرس خودرو با شماره ثبت ۲۰۵۹۱۷
 37. قهرمانان و پیشکسوتان ورزشی با شماره ثبت ۲۸۸۰۷۰
 38. کالا ابزار با شماره ثبت ۹۹۳۲۷
 39. گستر آسیا با شماره ثبت ۲۷۸۴۱۷

 

منبع بانک مرکزی

0

درباره نویسنده

شهاب قربانی

شهاب کارشناس عمران است، مسلط به زبان انگلیسی است، علاقه ی فراوان وی به ادبیات و خودرو، باعث گرایش وی به سمت این حرفه گردید، همچنین وی علاقه خاصی به مسافرت و آفرود سواری دارد.

21 دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • سلام.مجتبی جان شما همونی هستی که وارنا خودرو یه گروه تلگرامی مشتریاش زده بودن؟
  اگر آره منو مجدد تو اون گروه ادد کن
  @majidakbarzadeh60
  ۰۹۱۲۶۰۸۴۲۸۲

  1+
  • امکان نداره من و دوستان و خانواده فقط از این شرکت مطمئن هستیم و چندین ساله که ماشینهامونو اغلب هم قسطی از این شرکت خریداری می کنیم. تا حالا به تمام قراردادها و قولشون عمل کردن ما که راضی بودیم. بنظر من تنها شرکتیه که تو این زمینه مطمئن و قابل اعتماده. چون با یه مبلغ پیش کم ماشینو تحویل می دن و بعد اقساط رو چک می گیرن با تسویه و یا تموم شدن چکهای اقساط هم سند می زنن.حتما شما یا پول پیش رو ندادین یا چکهای قسطاتونو پاس نکردین و توقع داشتین سندماشین به نامتون بخوره؟ ما که دعاشون می کنیم چون همگی به ماشینهای دلخواهمون رسیدیم با اینکه پولمون برای خرید نقدی خیلی کم بود.

   0
  • امکان نداره من و دوستان و خانواده فقط از این شرکت مطمئن هستیم و چندین ساله که ماشینهامونو اغلب هم قسطی از این شرکت خریداری می کنیم. تا حالا به تمام قراردادها و قولشون عمل کردن ما که راضی بودیم. بنظر من تنها شرکتیه که تو این زمینه مطمئن و قابل اعتماده. چون با یه مبلغ پیش کم ماشینو تحویل می دن و بعد اقساط رو چک می گیرن با تسویه و یا تموم شدن چکهای اقساط هم سند می زنن.حتما شما یا پول پیش رو ندادین یا چکهای قسطاتونو پاس نکردین و توقع داشتین سندماشین به نامتون بخوره؟ ما که دعاشون می کنیم چون همگی به ماشینهای دلخواهمون رسیدیم با اینکه پولمون برای خرید نقدی خیلی کم بود.

   0
 • جایی که من ثبت نام کردم بنام شرکت پارسیان عظیم خودرو هست فلکه دوم صادقیه خیابان ایت الله کاشانی میشه از این نمایندگی برام توضیح بدی اعتبار دارد یا خیر

  1+
 • سلام.
  دوست عزیز من میخوام یه سوناتا ال اف از لیزینگ انصار که تحویلش ۱۵ روزس به صورت اقساطی خریداری کنم.ایا اگه از بانک مرکزی مجوز داشته باشه میشه بهش اعتماد کرد و ثبت نام کرد؟ ممنون میشم جواب بدید.
  dr.vaezpoor@gmail.com
  ۰۹۳۸۱۶۴۰۲۲۵

  0
  • سلام
   نام انصار (خودرو بیستون سابق) با شماره ثبت ۱۹۳۳۹۱ در لیست شرکت های لیزینگی دارای مجوز بانک مرکزی هست(شماره ۷) که بدین ترتیب جای نگرانی نیست چرا که اگر هم تخلفی صورت بپذیرد بانک مرکزی پاسخگو خسارت به شما خواهد بود.
   فقط در صورتی که شرکت لیزینگی از بانک مرکزی مجوز نداشته باشد بانک مرکزی هیچ مسئولیتی را به موجب خسارت نمی پذیرد.
   موفق باشید

   1+
  • شرکت ********* یه شرکت فروش خودروی کلاهبردار می باشد.
   روش کلاهبرداری این لیزینگ (********* ) به این صورت است که ابتدا با آگهی فروش خودرو بسیار جذاب با اقساط طولانی و سود بانکی معقول و قیمت خودرو منطقی فرد را مشتاق به عقد قرارداد و خرید خودرو می نماید. پس از عقد قرارداد و پرداخت مبلغ اولیه، در زمان تحویل خودرو که حدود ۴ تا ۵ ماه (بستگی به شرایط فروش) بعد از عقد قرارداد می باشد به اطلاع شما میرسانند که میبایست مبلغ دیگری نیز پرداخت کنید در صورتیکه این پرداخت دوم به هیچ وجه به اطلاع شما در زمان ثبت نام و طی چند ماه انتظار حتی با وجود پیگیری نمیکنند. در این زمان متوجه می شوید که چه کلاه بزرگی سرتان رفته و قیمت نهایی خودرو بسیار بالا (به همراه سود بانکی) می باشد. حالا مبلغ پیش ثبت نام شما چند ماه اونجا مونده که در صورت انصراف از خرید، شرکت به شما ودیعه ابتدایی را برنگردانده و طبق قرارداد می بایست حدود شش ماه انتظار جهت دریافت اصل پول خود کنید. یعنی به عبارتی مبلغ ودیعه اولیه حدود نه ماه نزد شرکت بدون هیچ سودی می ماند.
   اینجا است که خریدار بخت برگشته رو مواجه با یه راه حل میانی جهت دریافت فوری ودیعه اولیه میکنند که همان خرید خوروی جایگزین به قیمت اعلامی شرکت که حداقل از بالاترین قیمت بازار حداقل ده درصد گرانتر می باشد، هستید.
   با این کار حداقل سه ماه از مبلغ ودیعه ابتدایی بدون تعلق هیچ سودی نزد خود نگه داشته و درانتها یک خودرو به مبلغ حداقل ده تا پانزده درصد بالاتر از قیمت بازار به خریدار بخت برگشته فروخته اند.

   1+