اول خودرو » بی ام و iNEXT خودروی خودران مخصوص جاده‌های یخی!
اخبار خودرو خودروهای خارجی ویژه

بی ام و iNEXT خودروی خودران مخصوص جاده‌های یخی!

خودران بی ام و iNEXT
  • شرکت ب ام و مدل اولیه یک خودروی خودران برقی پیشرفته به نام iNEXT را طراحی کرده و امیدوار است آن را در سال ۲۰۲۱ روانه بازار کند.

به گزارش پایگاه خبری«اول‌خودرو» به نقل از مهر، خودروی یادشده با امکانات پیشرفته خود از قابلیت های ارتباطی متنوعی برخوردار است و از امکان تردد در شرایط دشوار آب و هوایی و بر روی زمین های برفی و یخ زده نیز برخوردار است. آزمایش خودروی مذکور در زمین های یخ زده لپ لند سوئد به تازگی با موفقیت انجام شده است.

بی ام و iNEXT از نمایشگر تطبیق پذیر به منظور نمایش اطلاعات تطبیقی و داده های سرگرم کننده  و نیز دستیارهای هوشمند برخوردار است.

خودران بی ام و iNEXT

در مورد ویژگی های فنی این خودروی شاسی بلند اطلاعات چندانی منتشر نشده است. اما عملکرد موفق یک خودروی برقی در سرمای زیاد نشانگر طراحی مناسب باتری و به خصوص موتور آن است که توانسته سیستم های گرمایشی و سرمایشی iNEXT را فعال نگه دارد.

بی ام و علاوه بر تولید خودروی شاسی بلند برقی و خودران به دنبال تولید یک مدل تمام برقی کوچک تر به نام مینی در سال ۲۰۱۹ و نیز مدلی به نام iX3 در سال ۲۰۲۰ است. بی ام و تا سال ۲۰۲۵ قصد دارد ۱۲ خودروی تمام برقی روانه بازار کند.

منبع: الکتریک

2+

درباره نویسنده

سرویس خبری

سرویس خبری سایت اول خودرو آخرین اخبار خودرویی ایران و جهان را در اختیار شما قرار می دهد.

افزودن دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *