کانال تلگرام اول خودرو
اول خودرو » گران شدن خودرو منتفی شد
اخبار خودروهای داخلی

گران شدن خودرو منتفی شد

خودرو گران نمیشود

چند روز قبل بود که زمزمه های گرانی خودرو به گوش رسید، اما رییس شورای رقابت خیال مردم را راحت کرد و آب پاکی را روی دست خودروسازان ریخت و اعلام کرد تا پایان اردیبهشت خبری از گرانی نیست.وی دو علت را برای رخ ندادن این گرانی عنوان کرد که اولی این است که تا چند وقت دیگر، انتخابات ریاست‌جمهوری ۹۶ در حال وقوع است و با توجه به حواشی و حساسیت در پی آن از سوی افکار عمومی، دولت هرگز این اجازه را نخواهد داد و دوم هم این است که بازار در حال رکود سنگینی است لذا گرانی به ضرر خودروسازان هم می شود.

امیدواری خودروسازان و قطعه سازان :

قطعه‌سازان و خودروسازان با وجود این علت ها باز هم این امید را داشتند، که با ارائه آنالیز مربوط به افزایش هزینه‌های تولید، مجوز بالا رفتن قیمت را از شورای رقابت دریافت کنند.

سخنان رضا شیوا دیروز در این خصوص :

وی با بیان اینکه «در اردیبهشت‌ماه سال آینده در صورت تغییر متغیرهای قیمتی، اقدام به افزایش یا کاهش قیمت خودرو خواهیم کرد ولی قبل از این تاریخ خودروسازان به هیچ عنوان نمی‌توانند به بهانه گران شدن مواد اولیه اقدام به گران‌فروشی کنند.» شیوا با بیان اینکه «شورای رقابت اطلاعات مربوط به نوسان قیمت نهاده‌های تولید را نه از قطعه‌ساز دریافت می‌کند و نه از خودروساز» تاکید کرده که اطلاعات شورای رقابت از منابع رسمی آماری کشور دریافت می‌شود. به گفته رئیس شورای رقابت، در پایان هر سال که نرخ تورم اعلام می‌شود، این شورا نیز در اردیبهشت‌ماه سال بعد از آن، به بررسی متغیرهای قیمت انواع محصولات شرکت‌های خودروسازی می‌پردازد.

آقای رضا شیوا رییس شورای رقابت

0

درباره نویسنده

شهاب قربانی

شهاب کارشناس عمران است، مسلط به زبان انگلیسی است، علاقه ی فراوان وی به ادبیات و خودرو، باعث گرایش وی به سمت این حرفه گردید، همچنین وی علاقه خاصی به مسافرت و آفرود سواری دارد.

افزودن دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *