اول خودرو » فراخوان گسترده سازمان ایمنی خودرو برای کیا و هیوندای
اخبار خودرو خودروهای خارجی ویژه

فراخوان گسترده سازمان ایمنی خودرو برای کیا و هیوندای

کیا
  • مرکز ایمنی خودرو از دو کمپانی هیوندای و کیا درخواست کرد که یک بازبینی اساسی روی تعداد زیادی از خودروهایشان ترتیب دهند.

به گزارش پایگاه خبری«اول‌خودرو» به نقل از انتخاب، با وجود این که تولیدکنندگان مذکور پیش از ورود خودروهایشان به بازار بارها طرح های نظارتی و اصلاحی را انجام می دهند. اما کمیته جهانی حمایت از مصرف کنندگان و سازمان ایمنی خودرو هنوز هم در خصوص ایمنی خودروهای گروه هیوندای و کیا اطمینان خاطر ندارند.

در میان خودروهایی که فراخوانده شده اند کیا سول مدل های سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ نیز وجود دارد. خودرویی که اتفاقا بارها بر ایمنی آن تاکید شده است.

گروه حمایت از مصرف کنندگان مدعی است که برخی از خودروهای هیوندای و کیا  در معرض مشکل آتش سوزی قرار دارند و باید برای رفع این مشکل احتمالی هر چه سریعتر به نمایندگی ها مراجعه کنند. در فهرست این مرکز نام خودروهای محبوبی مثل کیا سورنتو از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴، هیوندای سوناتا، اوپتیما، و مدل های سانتافه بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ نیز به چشم می خورد.

بر این اساس مدل های فراخوانده شده بیش از ۳ میلیون خودرو را شامل می شوند. مرکز ایمنی خودرو گزارش داده است که بیش از ۲۰۰ شکایت را از خطر آتش سوزی خودرو از صاحبان هیوندای و کیا دریافت کرده است، که ۱۰۳ مورد آن بین ماه های ژوئن و اکتبر ۲۰۱۸ است.

این سازمان در بیانیه ای اعلام کرده:

“بر اساس اطلاعات جمع آوری شده تا به امروز، ناتوانی تولید کنندگان یا عدم تمایل آنها برای تعیین علت  آتش سوزی از جانب صدها مشتری کیا و هیوندای که اتومبیل های این دو شرکت را خریده اند مشهود است. بنابراین دو شرکت موظفند به مشتریان و سازمان های حمایت از حقوق مصرف کنندگان پاسخگو باشند.”

1+

درباره نویسنده

سرویس خبری

سرویس خبری سایت اول خودرو آخرین اخبار خودرویی ایران و جهان را در اختیار شما قرار می دهد.

افزودن دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *