اول خودرو » فروش تسلا ۳ در بازار آمریکا رکورد زد
اخبار خودرو خودروهای خارجی ویژه

فروش تسلا ۳ در بازار آمریکا رکورد زد

تسلا مدل 3

در ماه‌های می و ژوئن سال جاری میلادی، آمار فروش تسلا مدل ۳ به ۶ هزار دستگاه در هر ماه بالغ شد اما این رقم در مقایسه با فروش این شرکت در ماه جولای چیزی نیست چراکه در این ماه فروش به ۱۴,۲۵۰ دستگاه رسیده است. اگر فروش بیش از ۱۴ هزار دستگاه را عدد خوبی می‌دانید باید اضافه کنیم که فروش ماه آگوست حتی بیشتر از این بوده و به ۱۷,۸۰۰دستگاه افزایش یافته است.

اکنون این پرسش ایجاد می‌شود که آمار فروش ماه سپتامبر چطور بوده که در جواب باید گفت تسلا باز هم موفق شده رکورد جدیدی ثبت نماید.

این رکورد را می‌توان نقطه عطفی در تاریخ صنعت خودروسازی محسوب کرد چراکه تاکنون، از هیچ خودروی برقی به تعداد ۲۰ هزار دستگاه در طول یک ماه فروخته نشده است. حال این رکورد در سابقه تسلا نیز ثبت خواهد شد. اما ماجرا به همین نقطه ختم نمی‌شود چراکه براساس گمانه‌زنی‌ها تا انتهای ماه سپتامبر فروش نهایی تسلا مدل ۳ به رکورد ۲۲,۲۵۰ دستگاه خواهد رسید.

در بازار آمریکا نیز این نخستین مرتبه‌ای است که فروش ماهانه یک خودروی برقی در این کشور به رقمی فراتر از ۲۰ هزار دستگاه می‌رسد. تخمین زده می‌شود که در سه ماهه سوم سال جاری میلادی ۱۵۴۰ دستگاه از تسلا مدل ۳ به کانادا صادر شود.

تسلا مدل ۳ اکنون به تنهایی در رتبه‌ای از آمار فروش سالیانه قرار گرفته که به نظر می‌رسد هیچ خودروی پلاگین برقی نتواند حتی به حول و حوش این رتبه هم نزدیک شود. سابقه ثبت رکورد بالاترین آمار فروش سالانه برای یک خودروی برقی به سال ۲۰۱۴ بازمی‌گردد، زمانی که نیسان موفق شد به تعداد ۳۰,۲۰۰ دستگاه از مدل لیف را به فروش برساند. با وجود آن‌که هنوز سه ماه تا پایان سال ۲۰۱۸ باقیمانده، اما همین حالا هم فروش مدل ۳ تقریباً دو برابر رکوردی است که مدل لیف برجای گذاشته و پیش‌بینی می‌شود که تا پایان سال به رکورد صدهزار دستگاهی هم دست یابد.

بد نیست نگاهی نیز به آمار فروش تسلا مدل S و مدل X داشته باشیم که هرچند بسیار کمتر از فروش مدل ۳ بوده اما کمتر از انتظار نیز نبوده است. تخمین زده می‌شود که در ماه سپتامبر سال جاری، تسلا موفق به فروش ۳۷۵۰ دستگاه از مدل S و ۳۹۷۵ دستگاه از مدل X شده باشد که بیش از فروش ۲۶۲۵ و ۲۷۵۰ دستگاهی این خودرو در ماه آگوست خواهد بود.

این ارقام بیانگر آن است که تسلا همچنان به پیشتازی در بازار خودروهای برقی ادامه داده و فعلاً هیچکدام از رقبا را در فاصله‌ای نزدیک به خود نمی‌بیند. اکنون می‌توان به جرات ادعا کرد که تسلا در سال ۲۰۱۸، بزرگترین فروشنده خودروهای برقی در بازار آمریکای شمالی بوده و تا پایان سال نیز این موقعیت بیشتر تثبیت خواهد شد. به نظر می‌رسد بالاخره تسلا در بازار خودرو جایگاه مستحکمی به دست آورده و لااقل در آمار فروش فعلاً رقیبی برای خود نمی‌بیند.

مترجم :عماد رحمتی‌راد / باما

0

درباره نویسنده

سرویس خبری

سرویس خبری سایت اول خودرو آخرین اخبار خودرویی ایران و جهان را در اختیار شما قرار می دهد.

افزودن دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *