با ما در تماس باشید
خرید سوزوکی کارکرده

اخبار خودرو

چه چیزی سوزوکی را برای طبیعت‌گردان جذاب می‌کند؟

سوزوکی در ایران شروع بلندپروازانه‌ای داشت و هنوز هم نمودار فروش آن مانند بسیاری دیگر از خودروهای هم‌عصر سقوط خود نکرده است. اگرچه با از راه رسیدن هیوندای توسان و کیا اسپورتیج چهره آن تکراری شد اما همچنان یکی از گزینه‌های مشتریان برای یک سواری پرهیجان است.

بخشی از مشتریان سوزوکی را افرادی تشکیل می‌دهند که مدل کارکرده آن را به خودرو صفر شرکت‌های دیگر ترجیح می‌دهند. برای مثال با ۱۷۰ میلیون تومان بودجه می‌توان یک سوزوکی مشکی اسپورت سال ۹۰ را از سایت دیوار پیدا کرد. این در حالی است که با همین بودجه در رده خودروهای شاسی بلند جک s5 و هایما s5 چینی قابل خریداری است. پس چرا باید خرید سوزوکی کارکرده را ترجیح داد؟

حجم موتور جک اس فایو ۱۹۹۷، هایما s5 1495 و سوزوکی ۲۰۰۰ سی‌سی است. دو خودرو چینی بالا در مقایسه با سوزوکی حداکثر سرعت بیشتر، شتاب بالاتر و مصرف سوخت کمتری دارند؛ اما برای برخی مقایسه‌ بین خودروهای چینی و سوزوکی ژاپنی از همان ابتدا هم راهی خطا است.

از سوی دیگر سوزوکی سوار شدن بیشتر شبیه به بخشی از سبک زندگی افراد است. سوزوکی که نماینده افراد طبیعت‌گرد بوده امکانات لازمی هم در اختیار این افراد قرار می‌دهد. کراس‌آوورهای جدید که بیشتر از سمت چین به ایران آورده شده نگاه کوتاهی هم نمی‌توانند به حرکت در خارج از جاده داشته باشند. آنها نمی‌‎توانند برای فتح پته‌ها بلندپروازی کنند و در عمل فقط یک شاسی بلند زیبا برای گشتن در شهر به حساب می‌آیند. ویتارا به دلیل اینکه بازار شاسی بلند را زودتر از هر چیزی فتح کرد امروز به یک نمادی از سبک زندگی مشتاقان گشت‌و‌گذار در طبیعت تبدیل شده است. چهره‌ای زمخت و در عین حال زیبا داشته که نشان می‌دهد ترسی از دشت و دمن ندارد. زاپاس بیرون از صندوق سوزوکی شبیه به یک فرد کوله به پشت برای تصمیم‌های ناگهانی سفر آماده است و از بیابان و طوفان نمی‌ترسد. ولی زمانی که قصد خرید سوزوکی کارکرده را دارید یادتان بماند که در بازار اشباع شده خودرو شاسی‌بلند امروزی، سوزوکی طراحی قدیمی دارد. پس ذائقه فردی که خودرو‌های جدیدتر سوار می‌شود به این خودرو ژاپنی تولید سال ۲۰۰۹ نزدیک نیست.

طراحی اتاق آن ساده و امکانات رفاهی که برای مدل‌های دیگر طراحی شده بسیار کامل‌تر از سوزوکی است. از سوی دیگر برای خرید سوزوکی کارکرده باید بدانید که در بازار دو موتور دو لیتری و دو و چهار دهم لیتری از آن تولید شده است که دومی امکانات بیشتری به شما می‌دهد. برای مثال کروز کنترل فقط در مدل ۲.۴ لیتری موجود و برای سفر در جاده کارامد است. یک مدل سال ۱۳۸۷ با ۲۷۷ هزار کیلومتر کارکرد ۱۰۰ میلیون تومان فروخته می‌شود. ولی مدل دو سال جدیدتر با موتور ۲.۴ لیتری و کارکرد ۶۹ هزار کیلومتر ۱۳۵ میلیون تومان در دیوار قیمت دارد. یکی از عوامل گران‌تر بودن آن به غیر از مدل و کارکرد به ظرفیت موتور و امکانات رفاهی بیشتر آن بر می‌گردد.

سال ۱۳۹۵ ایران خودرو سوزوکی آپشنال را طراحی کرد که در آن نمای بیرونی و تجهیزات رفاهی تا حدودی ارتقا پیدا کرد. پس زمانی که برای خرید سوزوکی کارکرده مشغول گشتن در سایت دیوار هستید باید علاوه بر کارکرد و مدل به آپشنال بودن یا نبودن آن هم توجه کنید.

رپورتاژ آگهی

۰
ارسال نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرویس خبری سایت اول خودرو آخرین اخبار خودرویی ایران و جهان را در اختیار شما قرار می دهد.

بیشتر در اخبار خودرو

Advertisement

آخرین اخبار

عضویت در خبرنامه

برو بالا