با ما در تماس باشید
کلاهبرداری ۱۰ میلیاردی "تینا خودرو" از خریداران خودرو

اخبار خودرو

کلاهبرداری ۱۰ میلیاردی “تینا خودرو” از خریداران خودرو

  • رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری زنی که با تأسیس یک شرکت کاغذی اقدام به کلاهبرداری یک میلیارد تومانی از متقاضیان خرید خودرو کرده بود، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری «اول‌خودرو» به نقل از ایسنا، چندی پیش در پی طرح شکایات تعدادی از شکات و مالباختگان در دادسرای ناحیه ۵ تهران مبنی بر اینکه در شرکتی تحت عنوان تینا خودرو برای تحویل خودرو با شرایط اقساطی ثبت نام کرده اما مدیرعامل این شرکت بدون اجرا به تعهداتش و پس از واریز پول از سوی مالباختگان اقدام به کلاهبرداری از آنها کرده است ، پرونده‌ای در این خصوص با موضوع کلاهبرداری در شعبه هشتم بازپرسی دادسرای ناحیه ۵ تهران تشکیل و برای شناسایی و دستگیری متهم متواری پرونده در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرارگرفت.

کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی با مراجعه به محل شرکت تینا خودرو در محدوده بزرگراه شهید اشرفی اصفهانی و بررسی اسناد و مدارک این شرکت اطلاع پیدا کردند که این شرکت فاقد هرگونه مجوز قانونی و لازم برای فعالیت در زمینه فروش اقساطی خودرو است اما از چندی پیش با انتشار آگهی در تعدادی از روزنامه های کثیرالانتشار اقدام به جذب مالباختگان کرده است.

با شناسایی مدیرعامل متواری شده شرکت به نام رویا متولد ۱۳۶۸ که تمامی پول های واریزی از سوی مالباختگان به حساب بانکی او تحت عنوان شرکت تینا خودرو  واریز و در ادامه توسط وی برداشت شده بود، کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با انجام اقدامات ویژه پلیسی موفق به شناسایی و نهایتا دستگیری وی در محدوده غرب تهران شدند.

با دستگیری متهم پرونده و در ادامه بررسی اسناد و مدارک به دست آمده از شرکت و همچنین مراجعه ده ها مالباخته به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ تاکنون بیش از ۶۰ مالباخته در این پرونده شناسایی و به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت شدند. در بررسی اظهارات متهم و مدارک ارائه شده از سوی مالباختگان مشخص شد که مبالغ مختلفی از چهار میلیون تومان تا سقف ۲۵ میلیون تومان بسته به نوع خودرو از سوی مالباختگان به حساب شرکت تینا خودرو واریز شده که متهم پرونده پس از کسب نزدیک به یک میلیارد تومان و بدون انجام حتی یک مورد از تعهداتش از محل استیجاری شرکت متواری شده بود.

براساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ کارآگاه احمد نجفی، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ،با تایید این خبر گفت : از کلیه شکات و مالباختگانی که در مراجعه به شرکت غیرقانونی تینا خودرو مورد کلاهبرداری قرار گرفتند دعوت می شود تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در جنت آباد شمالی ـ خیابان شاهین شمالی مراجعه کنند.

وی همچنین به شهروندان هشدار داد که هرگونه فعالیت شرکتها در زمینه فروش خودرو  می‌بایست با کسب مجوز قانونی از وزارت صنعت ، معدن و تجارت انجام شود و صرف ثبت شرکت ها به منزله فعالیت قانونی آنها نیست.

۰
ارسال نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرویس خبری سایت اول خودرو آخرین اخبار خودرویی ایران و جهان را در اختیار شما قرار می دهد.

بیشتر در اخبار خودرو

Advertisement

آخرین اخبار

عضویت در خبرنامه

برو بالا