پیش فروش رنو کپچر، به وسیله ی ایران خودرو اعلام شد

به مناسبت آغاز ولادت حضرت محمد (ص) و هفته وحدت، ضمن عرض تبریک و سلامتی برای همراهان همیشگی اول خودرو، بدینوسیله به اطلاع کلیه متقاضیان محترم می‌رساند، شرایط پیش فروش رنو کپچر مدل ۲۰۱۷، از روز دوشنبه مورخ ۹۵/۰۹/۲۹ لغایت زمان تکمیل ظرفیت، به شرح جدول ذیل ارائه می گردد:

1395092409071982215389310

renault-captur-new-20130611_0005

خوب حالا نوبت به بررسی موتور رنو که قابلیت توربو شارژ هم دارد می پردازیم:

موتور مدل H۵FT یکی از مدرن ترین موتورھای رنو می باشد که دارای ۴ سیلندر و ١۶ سوپاپ است و با در اختیار داشتن توربو شارژ توانسته با حجم موتور ١٢٠٠ سی سی توان ١٢٠ اسب بخار را به وجود آورد. توربوشارژ این خودرو در محدوده دور موتور ۲۰۰۰ دور در دقیقه وارد مدار شده و حداکثر خروجی توان موتور از این دور قابل دسترسی است. لازم به ذکر است که دور موتور ۲۰۰۰ معمولاً از دنده ١ به بعد در دسترس قرار می گیرد و این بدین معنی است که حداکثر توان موتور را به محض خروج از دنده یک و در دنده دو خواھیم داشت و در نتیجه خودرو بسیار سریع شتاب می گیرد.

بد نیست که بدانید :

۹۰% قدرت موتور در دنده یک و دور موتور ۱۵۰۰ قابل دسترسی است، بنابراین در شتاب گیری و حرکت اولیه خودرو بسیار سریع عمل خواھد کرد. و این امر به علت استفاده از تکنولوژی VVT در موتور رنو کپچر است.(رنو کپچر ۲۰۱۷)
در طراحی موتور این خودرو رنو از اصول طراحی موتور خودروھای فرمول یک خود بھره برده است و از آلومینیوم برای ساخت آن بهره برده شده و ھمانطور که می بینید رنو ھمه ساله در بین خودروھای مسابقات بین المللی فرمول یک جزو برترین ھا بوده است.

ضمنا برای مطالعه مقاله ی بررسی تخصصس رنو کپچر اینجا کلیک کنید تا با این خودرو فرانسوی بیشتر آشنا شوید..

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *