لاستیک های زمستانی را بهتر بشناسید

هرچند با پیدایش لاستيک هايی با نام تمام فصول، تعداد زیادی از رانندگان عزیز مزایای لاستیک های زمستانی را کنار گذاشتند و از آن غافل شدند حال به بیان این مزایا می پردازیم تا شاید این غفلت در این مورد جبران گردد.

dsc_4003
لاستیک زمستانی با ایجاد اصطکاک مفید و موثر در شرایط زمستانی ( برف، باران، و یخ) طراحی و ساخته شده است و دارای خصوصیت ترکیبی است تا اصطکاک موثر و مفید در این شرایط را ایجاد کند.
شما براساس سبک رانندگی و هدف استفاده از خودرو لاستیک را باید انتخاب کنید که براساس علائم موجود بر روی لاستیک(برای متوجه شدن اینجا کلیک کنید) و مطالعه کاتالوگ خودرو که توسط کمپانی سازنده به شما داده شده باید لاستیک زمستانی مناسب خودرو خود را انتخاب کنید تا خدایی نکرده دچار ضرر و زیان نشوید. در ضمن فراموش نکنید، داشتن لاستيک هاي زمستاني مناسب بر روي خودروي، در حالي که به شما کمک مي کند تا راندمان(بازده) سوخت خودرو را حفط کنيد، در نهايت کنترل و اصطکاک را فراهم مي کند.

finnish-tyre-test
در ادامه به بیان چند توصیه برای انتخاب لاستیک زمستانی می پردازیم که دانستن آن به شما در انتخاب بهتر و شایسته تر کمک می کند:
۱_ يک لاستيک زمستاني باريک را انتخاب کنيد، علت آن هم این است که لاستيک هاي پهن تر مانند ماشين هاي شخم زني جلو مي روند و این اصلا خوب نیست.
۲_ درباره عملکرد باید گفت که، دو جنبه مهم لاستيک هاي زمستاني که بايد به آن توجه کنید توان قدرت سرعت و توان قدرت فشار آنها می باشد. بيشتر لاستيک هاي زمستاني داراي ويژگي توان قدرت Q-speed هستند که کمتر از استفاده عمومي لاستيک ها هست.
۳_ لاستيک هاي زمستاني داراي لازمه هاي فشار لاستيک مخصوصي هستند و علت آن هم این است که هواي سردتر باعث مي شود تا فشار لاستيک کاهش پيدا کند، بنابراين چک کردن فشار لاستيک تان در زمستان بيشتر از دفعاتي که در تابستان انجام مي دهيد حياتي است.
در انتها این نکته را فراموش نکنید که اگر لاستيک با ” نماد برفدانه کوهستاني ” علامت زده نشده است، اين يک تاير زمستاني تاييد شده نيست.

dsc_4149_0
اگر مایلید درباره نحوه خرید لاستیک اطلاعات کامل را کسب کنید اینجا کلیک کنید…

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *